Antalya'nın En Güzel Mavi Bayraklı Halk Plajları

Galeri02 Temmuz 2021
20.5B OKUNMA
Paylaş

Türkiye’deki güncel mavi bayraklı plaj sayısı 486 oldu. En çok mavi bayraklı plaja sahip şehir ise değişmezken 206 plajla Antalya açık ara zirveyi korudu. İşte Antalya'da gidebileceğiz Mavi Bayraklı en güzel halk plajları.

Kalkan Halk Plajı 

Berrak ve Serin bir denizi var. Burada yılın gokuz ayı denize girmek mümkün. "Belediye Halk Plajı olarak da bilinen plaj, küçük çakıl taşlarında oluştuğu için denizden çıkışta ayağınız kumlanmıyor. Temiz ve Bakımlı plajın, yörenin gözde turistik beldesinin hemen içinde yer alması da ayrı bir avantaj. İster plajda şezlong kiralayıp gününüzü geçirebilir, ister arada Kalkan'ın şirin çarşısında küçük turlar atıp yeniden serin denize dönebilirsiniz. Adı gibi Halk Plajı, halkla ve beldeyle iç içe, cıvıl cıvıl.

Kleopatra Batı ve Doğu Halk Plajı 

2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan ünlü Kleopatra Plajı, Alanya'nın tarihi yarım adası olarak bilinen yerin batısındaki Damlataş Plajı'nın sonundan başlar. Kleopatra Plajı, altın renkli kumlara sahip olmasının yanı sıra, denizinin güzelliği ve sahilinin çekiciliği olması buranın özel bir plaj olmasında etkilidir. Çevresinde konaklama içinde tercih edebileceğiniz birçok tesis hizmet vermektedir. Kleopatra Plajı halka açık bir sahil olduğundan dolayı plaja girişler ücretsizdir. Plajda gün boyunca faydalanabileceğiniz güneş şemsiyesi ve şezlonglar yer alır.

Damlataş Halk Plajı 

Damlataş Mağarası’nın önünde, Alanya Kalesi’nin eteklerinde yer almakta. Alanya plajları ince ve temiz kumu göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Bu plajların arkasında turizme hizmet veren birçok oteller yapılmıştır. Kumsal oldukça geniştir.

Patara Plajı

Sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın en güzel plajlarından biri olarak bilinen Patara Plajı, Antalya'nın en batısındaki Kaş ilçesinin Gelemiş Köyü sınırlarında yer alıyor. Yaklaşık 18 kilometre uzunluğa sahip olan Patara Plajı, adını Patara Antik Kenti'nden alıyor. 

Falez Halk Plajları

Muratpaşa Belediyesi'nin yeniden düzenlediği, 5 falez halk plajı var. Akdeniz'in enfes mavi ve yeşilinin içinde hem uygun fiyatlı hem de konforlu falez plajları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Ayışığı Plajı

Altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile Kemer’in en güzel koyu kabul edilen Ayışığı’nda bulunan Ayışığı Plajı ise Kemer’in en popüler plajları arasında yer alıyor. 

Finike Gökliman Plajı

Finike Gökliman Plajı'nın, Andrea Dorya koyundan bir yarım ada ile ayrılan bu koyun antik dönemde liman olarak kullanıldğı bilinmektedir. Gökliman kendi içinde, mendikl adında küçük ama şirin bir koya sahiptir. Sessizliği ve sakin bir gün geçirmek isterseniz Gökliman Plajı'nı tercih edebilirsiniz. 

20.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!