Antalya'nın Oksijeni En Bol Yerleri

Galeri14 Eylül 2021
44.8B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da oksijeni en bol, huzur dolu yerlerini sizin için listeledik.

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın. 

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Türkiye'nin doğal güzellikler ve tarihi değerlerin birbirine karıştığı çok özel coğrafyasını hatırlatır biçimde Selge Antik Kenti'nin kalıntılarına da ev sahipliği yapar. Milli Park alanında çeşitli tarihi dönemler ait taş teraslar, köprüler ve yollar da bulunmaktadır.

Olimpos Beydağları Milli Parkı

Pamfilya ve Likya sahilleri arasındaki şerde yerleşmiş olan milli park alanında, pek çok antik kent yerleşimi bulunuyor. 

Güllük Dağı

Anadolu'nun yerli halklarından olan Solim'lerin kurduğu Termessos Şehri'ni kalıntılarının yer aldığı milli park alanında aynı zamanda eşsiz güzellikte tepeler, vadiler ve kanyonlar da yer almaktadır.

Sapadere Kanyonu

 Sapadere Kanyonuna giderken Torosların kalbine seyahat ettiğiniz hissine kapılacaksınız. Kanyon boyunca birbirinden güzel ağaçlar ve büyüklü küçüklü şelaleler size eşlik ediyor. Eğer serinlemek isterseniz yürüdüğünüz platformdan kanyonda oluşmuş doğal havuzlara inen merdivenleri kullanarak buz gibi suya kendinizi bırakabilirsiniz.

Karaöz Kumluca

Akdeniz'in mavisinin ve yeşilinin buluştuğu bu koya hayran kalacaksınız. Bölge doğal liman özelliği taşıyor, Melanippe Antik Kenti ve Gelidonya Deniz Feneri'de bu bölgede bulunuyor, tarihi Likya Yolu üzerinde yer alıyor. 

Tazı Kanyonu

Manavgat'ın Beşkonak bölgesinde bulunan, Köprülü Kanyon Milli Parkının 10 km kuzeyinde yer alıyor Tazı Kanyonu. Bilgelik vadisi olarak bilinen bu kanyon yüksek bölgede olduğundan ulaşımı oldukça zordur. 

44.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!