Aydın Boysan'ın 7 Değerli Sözü

Galeri16 Temmuz 2018
7.9B OKUNMA
Paylaş

Aydın Boysan, Türk mimar ve gazeteci. Öğretmen Nevreste Hanım ile muhasebeci Esat Boysan'ın çocuğu olarak dünyaya geldi. 1939 yılında Pertevniyal Lisesi'ni, 1945'te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ni bitirdi. 96 Yaşındaki asırlık çınar Aydın Boysan bugün (5 Ocak) organ yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu. Listelist.com 'un hazırladığı Aydın Boysan'ın değerli sözleri listesini sizlerle paylaşıyoruz. 

Devamı için: http://listelist.com/aydin-boysan-sozleri/

1- “Sahip olduğumuz zaman az değil, çok… Az olan zaman yararlandığımız zamandır.”

2- “Bizim dilimiz zoraki kibarları, sokak sözcüğünü küçümseme niyetiyle kullanırlar. Örneğin, sokak kedisi, sokak köpeği gibi…O zavallılar keyfinden mi sokakta yaşıyorlar? Ya sokak kızları?… Kurtarsalar ya.

3- “Beyin alır, akıl tartar ve yorumlar. Mizah’ın hedefi aklı kullanmayı öğretmektir.”

4- Belki her gün aralıksız içiyorum. Hala sığırla samanı ithal ederken “Yerli uçak yapacağız” diyecek kafayı bulamadım. Giderken ne içtiklerini söyleseler bari…

5- “İnsan olarak onurumuz varsa eğer, öleceğimize göre değil, ölmeyeceğimize göre yaşamak ve çalışmak vicdan borcumuzdur.”

6- “İnsan dediğimiz canlı, son nefesine kadar bir anlamsız ve saçmalık dizisinden kurtulmak istiyorsa, bunun yararlı ve garantılı kurtuluş yolunun “mizah” olduğunu anlamalıdır.”

7- “Her akıl sahibi, kendi aklı dahilinde delirme hakkına sahiptir.”

7.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!