Bayramda Antalya'da Kalacaklar İçin Dizi ve Film Önerileri

Galeri15 Ağustos 2018
2.4B OKUNMA
Paylaş

Tatilde Antalya'da kalıyorsanız vaktinizi değerlendirmek için bir yol arıyorsanız, hangi diziye başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte sizin için seçtiğimiz dizi ve film önerileri.

1- How I Met Your Mother

How I Met Your Mother ABD’de çekilmiş bir sit-com dizisidir. Komedi ve romantik türünde çekilen dizi tam 9 sene devam etmesiyle ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Dizi 2030 yılında baş karakterlerden Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. 5 arkadaşın günlük hayatlarında başlarına gelen maceraları konu alıyor.


IMDb: 8,4
Yönetmen: Pamela Fryman
 

2- Suits

Mike Ross bir dahi olarak karşımıza çıkıyor. Eğitimini yarıda bırakmış ve çocukken birçok talihsizlik yaşamıştır. Geçimini başkalarının LSAT sınavlarına girerek sağlamakta ve zor bir hayat sürmektedir. Harvey Specter ise New York içerisinde yaşayan en iyi avukatlardan biridir. Çalıştığı şirkette mertebe yükselmesi yaşayınca kendisi için bir asistan arar ve şans eseri Mike ile tanışır. Mike’ın zekasına hayran kalınca ona asistanlık teklif eder. Ancak şirkette yalnızca Harvard mezunları çalışabildiği için Mike ‘ı herkese oradan mezunmuş gibi tanıtmaya karar verirler. Yasadışı işleri buradan başlamış olur. Hala devam etmekte olan dizinin 8. sezonunun 2019 yazında yayınlanması bekleniyor.


IMDb: 8,6
Yönetmen: Kevin Bray, Dennie Gordon, Felix Enriquez Alcala, John Scott, Tim Matheson, Roberto Barba
 

3- Peaky Blinders

Peaky Blinders çetesi şehirde gerek halkın, gerekse polislerin bile şapka çıkartıp selam durmak zorunda kaldıkları, at yarışı bahis işleriyle ilgilenen ve soygunculuk da yapan dönemin acımasız gangster çetelerindendir. Zamanın rüşvetle dönen ortamında, onlarda kirli işlerini yapabilmek için polislere rüşvet verirler. Onlar için her şey yolunda giderken yanlış bir saygun şehre, onların başına bela olacak yeni bir müfettiş gelmesine neden olur. Dizinin konusu yalnızca Peaky Blinders ile sınırlı kalmıyor. Dönemin savaş sonrası karmaşık atmosferini de tüm hatlarıyla yansıtıyor. Dizinin 5. sezonu 2019’da ekranlarda olacak.


IMDb: 8,8
Yönetmen: Tommy Harper, Otto Bathurst
 

4- Şahsiyet

65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agah (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra (Cansu Dere) kesişen yolları heyecan dolu bir hikaye olarak karşımıza çıkıyor. 12 bölümden oluşan dizi tek solukta izleniyor.


IMDb: 9,3
Yönetmen: Onur Saylak
 

5- Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)

Nemo 2092 yılında dünyada yaşayan son ölümlü insandır. Doktor artık ölüm döşeğinde olduğunu söyler ve Nemo da çocukluğundan bir anı hatırlar. Bir tren peronununda durmaktadır. İki ihtimali vardır ya trene binip annesiyle birlikte gidecektir ya da babasıyla kalacaktır. Kararsızlık içindedir aslında ikisini de bırakmak istemiyordur ama birini seçmek zorundadır. Vereceği bu kararda milyonlarca farklı olasılığa sahip olacaktır. Biz filmde yapabileceği iki seçimin de sonuçlarını görürüz.


IMDb: 7,9
Yönetmen: Jaco Van Dormael
 

6- Truman Show

Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat yaşamaktadır. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Karakterimiz Truman da bu adanın sakinlerinden biridir. Mutlu bir hayata sahip olan Truman, bir gün öldünü sandığı babasını caddede görene kadar hayatı olduğu gibi yaşar. İlerleyen günlerde çeşitli gizemli anlar yaşamaya başlayan Truman bir şeylerin yolunda gitmediğini fark edecek, yaşadığı hayatın gerçek olup olmadığını sorgulamaya başlayacaktır. Sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından olan filmde Jim Carrey’nin olağanüstü performansını da es geçmemeliyiz.


IMDb: 8,1
Yönetmen: Peter Weir
 

7- Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)

Sonbaharda evlenecek olan Amerikalı çift Gil ve Inez’in babasının iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrinin yolunu tutarlar. Başta her şey eğlence dolu bir Avrupa kentini gezmekten ibaretken, damat adayı Gil’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı gerçeküstü maceralar sadece onun değil tüm ailenin hayatını değiştirecektir. Filmde Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Salvador Dali gibi büyük isimlerle karşılaşmaktan keyif alacaksınız.


IMDb: 7,7
Yönetmen: Woody Allen 
 

8- Kelebekler

Birbirlerinden uzakta yaşayan ve birbirlerini pek tanımayan üç kardeş, astronot Cemal, aktör Kenan ve öğretmen Suzan 30 yıldır görüşmedikleri babalarının gelen telefonunun ardından köylerinde yeniden bir araya gelirler. Geldiklerinde babalarının öldüğünü ve köye kelebeklerin geldiği dönemde gömülmek istediğini vasiyet etmiştir. Bir süre daha köyde kalmak zorunda bırakılan kardeşler, bu sürede hem birbirlerini hem babalarını daha iyi tanımaya çalışacaklardır. 


IMDb: 8,0
Yönetmen: Tolga Karaçelik 
 

2.4B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!