Birbirinden Etkileyici 7 Bilim Kurgu Dizi Önerisi

Galeri05 Aralık 2020
5.9B OKUNMA
Paylaş

Bilim kurgu severleri şöyle alalım. Bütün tatilinizin su gibi geçmesini sağlayacak 7 bilim kurgu dizisi önerimiz var. 

Dark

Alman yapımı Dark, eskiden Almanya için çok önemli olan bir nükleer enerji santralinin olduğu küçük bir kasabada iki çocuğun tuhaf bir biçimde ortadan kaybolmaları sonrasında 4 ailenin birbirleriyle olan tuhaf ilişkilerini anlatıyor. Oldukça karmaşık bir zaman sistemine sahip konusu ve giderek artan gerilimiyle Dark, kuşkusuz en iyi bilim kurgu dizilerinden biri.

Stranger Things

Dizi 1980'lerde küçük bir kasabada, bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Zaman ilerledikçe gizli deneyler ve olağanüstü durumlarla karşılaşıyoruz. Gizemli ve gerilimli yapısını başarılı bir biçimde sürdürülebilen yapım, Türkiye'de de kısa zamanda oldukça popüler olmayı başardı. Yapımcılar 4. sezonun yakında sevenleriyle buluşacağını belirtti.

Black Mirror

İnsanlar üzerinde endişe verici bir yapısı olmasıyla bilinen Black Mirror, bir bilim kurgu antolojisi. Bu dizide, teknolojiyle ve siyasetle olan insan ilişkisini distopik bir yapıyla sunuluyor. İnsan doğasının karanlık taraflarını da bizimle paylaşmaktan geri durmayan bu dizi bilim kurgu severlerin mutlaka izlemesi gerekiyor.

Umbrella Academy

Dizide, Umbrella Academy olarak bilinen süper kahramanların olduğu bir akademide bünyesinde yer alan, birbirleriyle pek anlaşamayan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Akademidekiler kendilerini büyüten babalarının gizemli ölümünü çözmek için bir araya geliyorlar. 

The 100

İnsanlık, dünyadaki büyük bir nükleer felaketten sonra bir uzay üssüne taşınır. Yıllar boyunca dünyadaki nükleer serpintinin bitmesi beklenmektedir. İnsanlığın geri dönüşüne yıllar varken işlediği suçlardan dolayı hükümlü olan 100 genç, uzay üssündeki kaynak azlığı nedeniyle dünyaya gönderilir. Fakat gençler burada yalnız değildir.

Sense8

Wachowski Kardeşler'in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak.

Altered Carbon

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Altered Carbon, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir time mensup bir askerdir. Ancak takım, filizlenen bir isyan sonrası ağır bir yenilgi alınca hayatta kalmayı başaran tek asker Takeshi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece varlıklı bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak karşılığında son derece zorlu bir cinayeti çözmesini isteyecektir.

5.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!