Birbirinden Sürükleyici Mini Dizi Önerileri

Galeri30 Nisan 2021
3.1B OKUNMA
Paylaş

Sokağa çıkma yasağını nasıl geçirsek diye düşünenler için başından ayrılamayacağınız en iyi mini dizi önerilerini listeledik.

Fatma

Fatma, sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz.

11/22/63

Stephen King'in 22/11/63 kitabından ekranlara taşınmış mini dizi, bir zaman yolculuğunu anlatıyor. Sıradan bir lise öğretmeni olan Jake Epping, 22 Kasım 1963 tarihine giderek John F. Kennedy suikastını önlemek ister. Zaman yolculuğunu gerçekleştiren Jake’in yaklaşık üç yıl geçmişte yaşaması gerekmektedir. Suikastı önleyip önleyemeyeceği ise hala büyük bir merak konusudur.

Şahsiyet

Gerilim ve suç türündeki Türk yapımı internet dizisi, emekli katip Agah Beyoğlu’nun kendisine alzaymır teşhisi konulmasıyla alt üst olan hayatını konu ediniyor. İçinde bulunduğu durumu fırsata çevirebileceğini düşünen Agah, yıllardır ertelediği bir cinayeti zaten sonunda unutacağı için işlemeye karar verir. Dizinin başrol oyuncusu Haluk Bilginer, performansıyla bu seneki Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Unorthodox

Netflix yapımı mini dizi gerçek bir hayat hikayesinden esinleniyor. Brooklynli Hasidik Yahudi bir kadın, görücü usulü evliliğinden kaçarak hayallerinin peşinden gitmeye karar verir. Evliliğinin yanı sıra üyesi olduğu dini topluluğundan da kaçmaya çalışan kadın, yeni bir hayata başlamak için Berlin’e yerleşir. Yeni arkadaşlar edinip hayatına devam etmeye çalışırken geçmişi burada da peşini bırakmaz.

Chernobyl

Chernobyl, tarihin en kötü insan yapımı felaketlerden birinin gerçek hikâyesini dramatize eder ve Avrupa'yı düşünülemez felaketten kurtarmak için kendilerini feda eden cesur erkek ve kadınları anlatır. Mini dizi, 1986 Nisan'ında Sovyet Ukrayna'da meydana gelen nükleer santral felaketinin üzücü sonuçlarına ve felaketin nasıl ve niçin meydana geldiğini açıklamaya, savaşıp yenilen kahramanların hikâyelerine odaklanır.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Walker. Siyahi bir çamaşırcı, sefaleti geride bırakarak bir güzellik imparatorluğu kurar ve bileğinin hakkıyla milyonerliğe ulaşan ilk kadın olur. Gerçek bir öyküden uyarlandı.

When They See Us

When They See Us, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini konu ediyor. ... Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan beş siyahi genç, işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatar. Gençler, suçsuzluklarını ispatlamak için zorlu bir mücadeleye girişir.

3.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!