Burcunuza Göre Antalya’nın Neresinde Yaşamalısınız?

Galeri21 Aralık 2020
15.8B OKUNMA
Paylaş

Her burcun kendine özgü bir yaşam alanı var, biz de burcunuzun özelliklerine göre Antalya’da yaşamanız gereken yerleri söylüyoruz.

Koç

Aktivitenin yüksek olduğu, sıcak iklime sahip şehirler Koç burçları için uygun. Yaşayacakları bölgede açık hava sporları yapacakları yerler olması önemli. Tüm bu özellikler göz önüne alınınca Kemer tam da size göre! Yamaç paraşütü, rüzgar sörfü, doğa yürüyüşleri ve daha nice aktiviteyi keyifle yapabilirsiniz.

Boğa

Boğalar yerleşik yaşamı sever ve değişiklikten fazla hoşlanmaz. Bu sebeple değiştirme kararını iyi düşünerek vermeliler. Bitki örtüsü ve suyun bol olduğu ılıman iklimdeki nemli bölgeler onlar için uygundur. İşte bu yüzden Adrasan tam size göre… Sakin, denize yakın, her mevsim yeşil.

İkizler

Metropol insanları olan İkizler, sıkıcı olmayan şehir merkezini tercih etmeli. Eğer burcunuz İkizler ise; Kaleiçi ya da Işıklar Caddesi hiç bitmeyen enerjisiyle tam sizin yaşamanız gereken lokasyon.

Yengeç

Yengeçler, kendilerini nerede güvende hissederlerse orada mutludur. Yaşadıkları yerleri radikal kararla pek değiştirmezler. Uyum ve öğrenme yetenekleri vardır. İçgüdüsel olarak nemli ve sulu alanlarda; yerel olarak geleneklerine, inançlarına yakın olan insanların yoğunlukta olduğu şehir ve bölgelerde mutlu olurlar. Konyaaltı Yengeç burçları için çok ideal bir alan. Denize yakınlığı ve akıp giden şehir hayatı ile Yengeç burçlarını mutlu edecektir.

Aslan

Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesi yüksek olan, lüks ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Lara bölgesi Aslan burçları için biçilmiş kaftan olabilir. Lara; alışveriş merkezleri, lüks yaşam alanlarıyla Aslan burçlarını mutlu edecektir.

Başak

Başak burçları değer yargılarına ve ruhsal doygunluğa çok önem verir. Bu yüzden marjinal kültürlerin bulunduğu yerlerde kendilerini mutlu hissederler. Ayrıca birçok Başak, doğduğu yerden daha uzak yerlerde yaşamak ister. Hal böyle olunca şehrin gözbebeği, gerek tarihi dokusu gerek sanatla iç içe oluşuyla Kaş tam Başak burçlarına göre.

Terazi

Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller Terazi'yi mutlu eder. Bu sebeplerden ötürü, Konyaaltı Caddesi (Konyaaltı değil lütfen Konyaaltı Caddesi) nevi şahsına münhasır yapısıyla tam da Terazi burçlarına göre.

Akrep

Derin bilginin ve dedektiflerin burcu Akrepler, ilginç neresi varsa sevebilirler. Doğayı ve insanları yakından tanıdıkları için korkmadan her yerde yaşama şansına sahipler. Özellikle Alanya, Akrep burçları için en ideal lokasyon olacaktır. Çünkü denizin ya da bir su havzasının olmadığı bir yerde Akrepler kolay kolay mutlu olamazlar.

Yay

Özgür insanlar olan Yaylara burada yaşayın şöyle olsun demesi pek zordur. Fakat yine de küçük bir öneride bulunma şansımız varsa onu da  karavan ya da teknede yaşamalarını önererek kullanabiliriz. Ayrıca; sıcak, yüksek binalarla kuşatılmamış ve yeşil alanı bol minik yerleşim yerlerini önerebiliriz.  Adrasan, Çıralı, Side, Kalkan...

Oğlak

Doğanın vahşi yanını seven, dağcı ve trekking tutkunu Oğlaklar için dağ manzaralı yerler çok uygundur. Birçok Oğlak araziden taş ya da fosil toplamayı, toprakla ilgili gizemleri çözmeyi çok sever. Elbette bir Oğlak burcunu Antalya’da en mutlu edecek yerlerin başında Olympos geliyor.

Kova

Sıra dışı, orijinal veya bilimsel anlamda çekiciliği olan yerler Kovalar için uygundur. Bilime, kültür farklılıklarına, özgürlüğe ve hoşgörüye sahip, insancıl olan her yerde rahatlıkla yaşayabilirler. Manavgat bölgesi Kova burçları için uygundur.

Balık

Balık burçları iyimser oldukları için her yere uyum sağlayabilirler ama su kenarı olmazsa olmazlarıdır. Metropoller onları mutlu etmez çünkü metropollerde fazlaca bulunan bencillik morallerini bozar. Çoğu emekliliğinde balıkçılık yapma, bir tekneyle dünyayı dolaşma hayali kurar. Emekliliğinize daha ne kadar var bilemeyiz ama Kalkan tam Balık burçlarına göre.

15.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!