Burcunuza Göre Hangi Antalya Meyvesisiniz?

Galeri18 Kasım 2021
5.6B OKUNMA
Paylaş

Siz burcunuza göre hangi meyvesiniz?

Not: Hiçbir bilimsel dayanağımız yoktur.

Koç Burcu

Muz. Koç burcunun denemekten ya da risk almaktan nadiren korkan karakteristik özelliğine tamamen garanti bir meyve olan, herkesin hemen hemen aynı görüşte olduğu Muz bizce çok benzer özelliklerdeler.

Boğa Burcu

 

Frenk Yemişi. 

Dikenli yapısı ile güçlü duruşlu boğalara benzetebiliriz Frenk Yemişi’ni. Rahatı seven Boğa Burcu gibi Frenk Yemişi’nin de vücuda olan faydaları bedenimize rahatlatıyor. Sağlam yapısı ve ulaşılması güçlüğü ile de Boğalara benzetebiliriz.

İkizler Burcu

Avokado! Ortamların arana yüzü olan İkizler Burcu hayatınızda avokado etkisi yaratır. Enerjisiyle yaşlanmanızı geciktirir, hayatınıza kattığı heyecan ile mutluluk hormonu salgılamanıza sebep olur.

Yengeç Burcu

Cennet Hurması. Yengeçlerin çok ağladığını, bir olay karşısında çabuk bozulduğu konusunda hemfikirsek eğer Cennet Hurmasını nam-ı diğer ammeyi Yengeçlere benzetirsek yanılmış sayılmayız.

Aslan Burcu

Kamkat. 

Sevmeyenleri hiç sevmiyor Aslan Burcunu. Kamkat’ın da sevmeyeni çoktur. Aslan’ın birçok yüzü olduğu gibi Kamkat da limona benzeyen tipi, portakala benzeyen rengiyle Aslan burcuna selam çakıyor adeta.

Başak Burcu

Bergamot.

Bergomot’un sert duruşu ve Başak’ın sağlam karakteri sizce de benzemiyor mu? Başak Burcunun motive edici konuşmalarıyla çevresindeki insanları rahatlatması ve bergamotun rahatlatıcı kokusunu de benzetmeden geçemeyeceğiz.

Terazi Burcu

Zerdali (Yabani Kayısı)

Dengesizliği çok bilinmeyen Terazi Burcu da kayısıyı ekşi mi sever tatlı mı sert mi yumuşak mı günü gününe tutmaz.

Akrep Burcu

Hünnap!

Hayatın meyvesi olarak anılan Hünnap’ı, neredeyse hepimizin hayatında var olan Akreplerle bağdaştırdık. Vitamin açısından bir hayli zengin olan Hünnap bağışıklığımızı güçlendirirken Akreplerinde hayata karşı olan tutumları bizce benzer özelliklerde.

Yay Burcu

Yeni Dünya (Muşmula)

Yaz mevsiminin aranan yüzü. Yay burcu da ortamların aranılan yüzü.  Herkes onun için farklı bir şey dese de Antalyalılar için ‘MUŞMULA’ olan Yeni Dünya meyvesi gibi yay burcu da herkes için farklı fikirlerin olduğu bir burç. Sadece şunu biliyoruz ki eğer hayatınızda bir Yay varsa yeni şeyler denemek, hayata pozitif bakmak çok daha kolay hale gelecek.

Oğlak Burcu

Turunç

Portal olarak yaklaşılan meyvemizi ısırdığımızda karşılaştığımız acı tadı ve acı gerçeği yüzümüze vuruşu... Oğlak Burcu da ona yaklaşımınıza bağlı tatlı yaklaşırsanız reçel gibi tatlı, bodoslama dalarsanız ne olduğuna bakmadan acı tarafıyla karşılaşırsınız.

Kova Burcu

Ejder Meyvesi

Kova burçları öyle yapmacıklık, yalan dolan, sahtekarlıkla ilgilenmez. Neyse o dur. Ejder Meyvesi de biraz böyle değil mi? Tatlı değil, tuzlu değil, dümdüz yenen bir meyve ne seveni var ne sevmeyeni Kova Burcu gibi kimseyle samimi değil.

Balık Burcu

Armut gibi Balık Burcu. Armut eşittir samimiyettir, bizdendir yereldir. Öyle seveni çok yok balık burcu gibi. Ama seveni de güzel seviyor. İçi de sulu suluysa eğer Balık Burcunun hangi özelliğinden bahsettiğimizi hepiniz anladınız bence...

5.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!