Doğal Makyajın Püf Noktaları

Galeri16 Temmuz 2018
2.2B OKUNMA
Paylaş

Her kadın bahar kadar taze, yaz kadar güzel görünmeyi arzular. Cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı, bakışlarınız derin, dudaklarınız da çekici görünüyorsa, bu iş tamamdır! 

1- Torbalara Veda

Gözleriniz en çok yorulan organlarınızdan biri,  onlara iyi bakın. Makyaja başlarken ilk olarak gözlerinizdeki yıpranmış görünümü gidermek için ya da gözaltı torbalarınız varsa onları yok etmek için güzel bir kapatıcı kullanın.

 

 

2- Renk Seçimi

Sadece kıyafetinizde var diye yüzünüze gitmeyecek renkte farları kullanmaktan kaçının. Önemli olan saç, ten ve göz rengi uyumunuza göre bir renk seçmeniz. Renkli giyinmeyi seven biriyseniz ortalıkta gökkuşağı gibi dolanmak pek de cazip gelmeyebilir.

3- Eyeliner

Göz makyajının olmazsa olmazlarından biri olan eyelinerınızı sürmeyi unutmayın. Eyelinerınızın uç kısımlarını çok az daha uzatarak, aşırıya kaçmadan bir kuyruk görünümü oluşturun. Sürün ama çok uzatmayın, sündürmeyin, Nike işaretleri oluşturmayın. 

4- Kapatıcı

Kapatıcının, kaliteli ve cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek bir kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. 

5- Fondöten Deryası

Kapatıcıdan sonra fondötene ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız, kullanmayın. Yok ben Fondötensiz yapamam diyorsanız hafif bir fondöten tercih edin.  Çok ince bir tabaka şeklinde sürün. Maksat; doğal görünüm, unutmayın! Fondöten deryasına kapılmayın.

6- Elmacıklar

Allıkla sadece elmacık kemiklerinizin üzerine çok hafif bir pembelik verin. Şeftali tonu da olur. Ama yanaklarınızı kocaman bir şeftali yuvarlağı varmışçasına da bulamayın.

7- Ruj

Ruj bir kadının yüzünü belirginleştiren en önemli makyaj malzemesidir.  Allıkla aynı tonlarda ruj kullanmak makyajınıza doğallık kazandıracaktır. Dudak kalemleriyle dudağınıza şekil de verebilirsiniz.  Fakat beceremiyorsanız dudak kalemleri kullanıp boş çerçeveler oluşturmayın.

8- Kaşlar

Kaşlarınızı göz farı, göz kalemi ya da maskara kullanarak daha belirgin hale getirin. Kaşlarınızın saç renginizle aynı olmasına dikkat edin. Fakat kaç yapayım derken göz çıkarmayın. Yani abartıp ortaya birer pala kaş oluşturmayın. 

9- Hacimli Kirpikler

Hacim veren bir maskara ile birkaç dakikalık aralarla kirpiklerinizi 2-3 kat boyayın. Dolgun görünen kirpiklerinizi en son kirpik tarağı ile tarayın ve tane tane ayrık, uzun görünmelerini sağlayın. 

2.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!