Herkesi Ekran Başına Kitleyecek Yabancı Dizi Önerileri

Galeri18 Mart 2020
3.8B OKUNMA
Paylaş

Bir fincan kahve eşliğinde keyifle izleyeceğiniz dizi önerileri. 

İyi Seyirler!

1- Handmaid’s Tale

Margaret Atwood’un ödüllü ve çok satan “Damızlık Kızın Öyküsü” isimli romanından uyarlanan distopik dizi, çevre felaketleri ve doğum oranlarının düşmesi neticesinde Amerika’da gizlice yükselen bir dini örgütün, yönetimi ele geçirerek Gilead isimli bir yapılanma kurması ve teokrasi ile yönetilen bir sistemi getirmesini konu ediyor. Dizide, kadınların yalnızca üreme yeteneklerinden yararlanmak için komutanlara damızlık olarak verilmesi ve bu yeni hayatlarında kendilerini buldukları konum, apaçık bir şekilde gözler önüne seriliyor. Elizabeth Moss ve Joseph Fiennes gibi oyuncuların başrollerini oynadıkları dizinin 8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre ödüllü olduğunu hatırlatmakta yarar var. 3. Sezonuyla bahar aylarında devam edecek olan bu eseri eğer izlemediyseniz, arayı kapatmak için zaman var, acele edin.

IMDB puanı 8.6.

2- Peaky Blinders

Onlar bir çete, onlar at yarışlarında yasal olmayan bahisler yapıyorlar,  onlar polise ve herkese kafa tutuyorlar. Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de herkesin saygı duyduğu ve korktuğu Thomas Shelby ve ailesinin hikayesini anlatıyor. Müzikleri, dekorları, kostümleriyle bir görsel şov olan Peaky Blinders, 2018 BAFTA Televizyon Ödülleri’nde En İyi Drama ödülünü kazandı.  Cillian Murphy, Tom Hardy, Paul Anderson’ın performanslarını izlemek için bile değer.

IMDB puanı 8.8 /10.

3- Bodyguard

Game of Thrones’un ünlü Robb Stark’ı Richard Madden’in başrolünü oynadığı Bodyguard, İngiltere İçişleri Bakanı’nın özel koruma şefi olan David Budd’ın, koruma görevini yerine getirirken geçmişi ile yüzleşmesini, ailesi ile ilişkilerini ve işine adanmışlığını anlatıyor.  Afganistan’da yaralanan ve yaptığı işi sorgulayan David, içişleri bakanını korumaya çalışırken yaşananlarla yüzleşmeye ve izleyenleri de yüzleştirmeye çalışıyor. İlk sezonunu başarıyla tamamlayan Bodyguard, günümüzün de en büyük tehlikelerinden biri olan uluslararası terör ile mücadele eden bir ülkenin çaresizliğini gözler önüne seriyor.

IMDB’de 8.5.

4- You

You, 10 yıl önce Gossip Girl ile hayatımıza giren, popüler kızın aşık olduğu fakir ama gururlu genç Penn Badgley’i karşımıza bir anda  “stalker” kelimesinin hakkını veren bir kitapçı olarak çıkarttı. Mağazaya geldiğinde oldukça etkilendiği hanım kızımızı (Ambyr Childers) internet ortamında ve sonra da her yerde takip etmeye başlayan kahramanımız Joe, bize psikolojik gerilim ortamı sunarken ona sempati mi duysak yoksa yapabileceklerinin sınırından korksak mı sorgulaması yaratıyor. Her iki ihtimalde de diziyi soluksuz takip etmek ise garanti.

IMDB puanı 7.9.

5- Lucifer

Hep dramdan bahsettik, biraz da eğlendirelim. Hem Şeytan kalkıp dünyaya gelmiş, tek derdi biraz eğlenmek, biraz sorumluluklarından kurtulmak, izlenmez mi? 2016 yapımı Lucifer, bir polisiye-komedi dizisi olmakla birlikte Tom Ellis’in muhteşem oyunculuğu ile sizi ekran başına kilitliyor. Melekler Şehri Los Angeles’a gerçekten melekler geliyor ve bunun arkasından neler oluyor neler.. Polis dedektifi Chloe Decker ile Lucifer’ın maceralarını izlemekten oldukça keyif alacağınıza eminiz.

IMDB puanı 8.2.

Altered Carbon

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan 'Altered Carbon', insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir time mensup bir askerdir. Ancak takım, filizlenen bir isyan sonrası ağır bir yenilgi alınca hayatta kalmayı başaran tek asker Takeshi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece varlıklı bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak karşılığında son derece zorlu bir cinayeti çözmesini istenir.

IMDB puanı 8.1.

I am Not Okay With This

I Am Not Okay With This', telekinezi gücüne sahip olan bir gencin yaşamına odaklanıyor. 15 yaşında Sydney, telekinezi yeteneğine sahip olan bir gençtir. Lise öğrencisi olan Sydney, bir yandan yeni yeni ortaya çıkan güçlerini keşfetmeye çalışırken bir yandan da hayatını yoluna koymak için çabalar. Lise hayatının, alevli ilişkilerin ve cinselliğin zorlu yollarında ilerleyen Sydney, bu süreçte birbirinden farklı maceralara sürüklenir.

IMDB puanı 7.8.

3.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!