Kilo Vermenizi Sağlayacak 7 Yiyecek

Galeri16 Temmuz 2018
2.2B OKUNMA
Paylaş

Yaz yaklaşıyor ve birçok kişinin aklında aynı soru, ‘Nasıl kilo vereceğim?’ Öğün azaltmaya, yemek yememeye çalışıyoruz, koşar adım spora gidiyoruz ama tabi ki bu durumu son dakikada atlatamayacağımızın farkındayız. Kilo vermek aç kalmak demek değildir, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için tüketmeniz gereken yiyecekler var. Sağlıklı bir beslenme programı için; protein, yağ veya karbonhidrattan herhangi birinin kısıtlanması ise kesinlikle mümkün değil. Önemli olan mümkün olduğunca lif ağırlıklı beslenmek, alınan yağ ve karbonhidratlar konusunda dikkatli davranmak ve hiçbir besin grubunu tamamen dışlamamak. Bu bilgiler ışığında sizlere diyet yaparken de rahatlıkla tüketebileceğiniz, sindirime ve sağlığa faydalı, kilo verdiren yiyecekler arasından en sağlıklı 7 yiyeceği listeledik.

1- Yumurta

Yumurta oldukça güçlü bir protein kaynağıdır ve bu nedenle özellikle kas yapmaya dayalı spor programı destekli protein ağırlıklı diyetlerde sıklıkla tercih edilir. Uzun süre tok kalmanızı sağlar.

2- Yoğurt

Yoğurdun kilo verme üzerindeki en önemli etkisi yağ yakımını hızlandırıcı özelliği vardır. Doğal bir antioksidan olan yoğurt vücudunuzdaki zararlı maddeleri atmanıza yardımcı olur. Ara öğünlerde yarım kase yoğurt yemeniz açlık hissinizi giderecek sizi tok tutacaktır.

3- Tarçın

Tarçın kan şekerinizi düzenleyerek ani açlık hissine kapılmanızı engeller. Tatlıya olan isteğinizi bastırmaya yardımcı olur. Suyunuzun içine 1 çubuk tarçın ekleyebilirsiniz, böylece suyunuzu içmek daha keyifli bir hal alacaktır.

4- Greyfurt

Yüksek lif içerdiği için kilo vermenize yardımcı yiyecekler arasında. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakma sürecinize de hızlandırıyor.

5- Yullaf Ezmesi

Lif bakımından çok zengin yulaf. Sadece süt ile hazırlayacağınız yulaf ezmesi sizi tok tutacak, hem enerjinizi yükseltecek hem de bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olup kilo vermenizi sağlayacaktır.

6- Fındık ve Ceviz

Kavrulmamış ham haliyle tüketildiklerinde; doyurucu özellikleri, içerdikleri faydalı yağ asitleri ve yüksek antioksidan özellikleri, insülin direncinin kırılmasına ve yağ yakılmasına yardımcı oluyor.

7- Avokado

Protein ve lif oranı çok yüksek faydalı yağlar grubuna giren avokado, uzun süre tok kalmanızı sağlayacak. Özellikle salata ve sabah kahvaltısında tüketmelisiniz.

2.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!