Koronavirüs Nedeniyle Evden Çalışacaklara 5 Etkili Öneri

Galeri19 Mart 2020

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle şirketler evden çalışma yöntemine geçtiler. Peki evden çalışmak; ofis ortamında aldığımız verimi sağlayabilir mi? Evden çalışırken verimliliğinizi düşürmeyecek etkili 5 çalışma yöntemi. 

Rutininize Bağlı Kalın

Ofise gitmemeniz ve evde olmanız, normal hafta içi düzeninizi bozmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Normal saatinizde uyanın, duş alın, iş yerinde olduğu kadar olmasa da giyiminize özen gösterin. Tüm bunlar çalışacağınızı beyninize yerleştirmekte yardımcı olacaktır.  

Çalışma Alanı Yaratın

Kendinize ait bir çalışma alanı oluşturmaya çalışın. Çalışma masanız yoksa yemek masanızı kulanın Bizden ufak bir tavsiye asla yatak ve evin rahat koltuğunda çalışmayın bu dikkatinizi oldukça dağıtacaktır. Başarılı bir çalışma için kendinize ait bir çalışma alanı yaratın. 
 

Evinizi Havalandırın

Evinizin size rahatlık kattığını biliyoruz. Bu rahatlığı biraz da olsun kırmak, üstünüzdeki yükü atmak için oksijene ihtiyacınız var. Bu neden ile bulunduğunuz ortamı sürekli havalandırın. Aksi takdirde gün boyunca yorgun hissedeceksiniz.
 

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerine sadık kalın. Çalışma saatleri içinde kendinize birkaç hedef belirleyin ve bunlar üzerinden ilerleyin. Hedefler üzerinden çalışma saati boyunca iş arkadaşlarınız ile iletişimde kalın.
 

Çalışma Arkadaşlarınızla İletişimde Kalın  

Eğer çalışma arkadaşlarınız varsa, onlarla ofisteymiş gibi iletişimde kalın. Yapılacaklar listesi oluşturun, ona odaklanıp bağlı kalın ve listenizin durumunu arkadaşlarınızla paylaşın. E-mail’lerinizi düzenli kullanın; Slack dışında video konferansı yapabileceğiniz Skype, FaceTime ya da Zoom gibi programları da kullanabilirsiniz.
 

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!