Meteor Yağmurlarını Antalya’da İzleyebileceğiniz 7 Yer

Galeri18 Ağustos 2021
26.9B OKUNMA
Paylaş

Gökyüzü bu gece ve yarın gece görsel bir şölen yaşatacak. Gece boyunca saatte 80 gök taşı görmeniz mümkün. 

1- Adrasan

Antalya’dan 94 kilometre uzaklıktaki Adrasan, 2 kilometre uzunluğundaki kumsalıyla sizlere Perseid Metaor yağmurunun eşsiz bir şekilde izleme fırsatı sunuyor.
 

2- Olimpos/Çıralı

Antalya merkeze 95 km uzaklıkta olan Olimpos, 3,5 km kumsalı ve tarih kokan yapısı ile şehir ışıklarından uzakta meteor yıldızlarını izleyebilirsiniz.
 

3- Mazıdağı Seyir Terası

Antalya’ yı ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz, sıcak ve nemin bir miktarda olsa azaldığı yerinin ufak esintilere bıraktığı, Mazıdağı Seyir Terası’nda sıcak çay Antalya manzarası eşliğinde Perseid meteor yağmurunu keyifle izleyebilirsiniz.
 

4- Falcon Manzara

Antalya Muratpaşa Eski Lara Yolu'nda bulunan Falcon Manzara, şehrin içinde sakinlik ve huzur depolayabileceğiniz, manzarası ile sizi kendine hayran bırakacak yerlerden biri.
 

5- Karaalioğlu Parkı

Karaalioğlu Parkı, direkt falezler üzerine kurulmuş muhteşem Antalya manzarası olan çok yeşil ve büyük bir parktır. Konyaaltı Plajı'nın kusursuzluğu ile uçsuz bucaksızmış gibi görünen bu manzara, her an değişen bir renk cümbüşü içinde gökyüzünü izleyebilirsiniz.
 

6- Kepez Balkon

Sizi kendine hayran bırakacak Antalya manzarası ile huzur bulacağınız, şehrin gürültüsünden uzak yapısı ile Perseid meteor yağmurunu rahatlıkla izleyebileceğiniz harika bir seyir alanı.
 

7- Varyant Seyir Terası

Akdeniz'in masmavi sularını ayaklarınızın altında hissedeceğiniz, harika manzaraya sahip olan Varyant Seyir Alanı, sizlere doğa ile iç içe yapısı ile gökyüzünü kusursuz izleme olanağı sunar.

26.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!