Parayla Vatandaşlığını Alabileceğiniz 14 Ülke

Galeri16 Temmuz 2018
2.7B OKUNMA
Paylaş

Bu burada dursun, belki lazım olur.

1-Malta

Malta 650 bin Euro karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor. AB vatandaşı olma şansı, Schengen Bölgesi'nde bulunması ve ABD ile vize anlaşması olması Malta'yı diğer ülkelerden ayırıyor.

2-Singapur

Hesabınızda 2 milyon Dolar varsa Singapur vatandaşlığı için de hakkınız var. Fakat bir şart daha var; yıllık 160 milyon dolar civarında bir ciroya sahip olmalısınız. Yani bu epey tuzlu bir seçenek.

3-Avusturya

Avusturya da para karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyor ama ne kadar para talep ettikleri bilinmiyor, gizli tutuyorlar. Vatandaşlık için para dışında sıradışı bir yetenek veya başarı öyküsü şeklinde ilginç istekleri de var. Yani dilinizi burnunuza değdirebiliyorsanız başvurmaya değer.

4-Belçika

Belçika vatandaşı olmak için en az 3 yıl Belçika'da yaşamanız gerekiyor. Bu şartı yerine getirirseniz devlet tarafından sizin için belirlenen bir miktar para karşılığında Belçika vatandaşı olabiliyorsunuz.

5-Karadağ

500 bin Euro'nuz varsa Eski Yugoslavya'nın dağılmasından sonra bağımsızlığına kavuşan küçük Balkan ülkesi Karadağ'ın vatandaşı olabilirsiniz.

6-Antigua ve Barbuda

Her şeyi bırakıp dünyanın sahil kasabasına yerleşmek için ideal. Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki cennet gibi doğasıyla bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda, vatandaşlık için 400 bin dolar istiyor.

7-Dominik Cumhuriyeti

Bu ülke vatandaşlık için 100 bin dolar istiyor ama tek kişiyseniz. Evli veya çocukluysanız bu tutar 200 bin dolar oluyor.

8-ABD

1 milyon dolarlık şirket kurar veya hükümetçe belirlenen bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yaparsanız süresiz oturma izniniz oluyor. Ve beş yıl Amerika'da bulunursanız vatandaşlık geliyor.

9-İngiltere

Birleşik Krallık'ın vatandaşı olmak istiyorsanız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım yapmanız gerekiyor.

10-Makedonya

400 bin euro değerinde yatırım yapıp en az 10 işçi istihdam ederseniz Makedonya vatandaşı olabilirsiniz.

11-Bulgaristan

En az bir yıl ikamet ettiyseniz 1 milyon Leva'lık (1,2 milyon Dolar) yatırım yaparsanız vatandaşlık alabiliyorsunuz.

12-Almanya

Almanya vatandaşlığı için gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro. Bununla Alman vatandaşlarına istihdam yaratırsanız oldu bu iş.

13-Kanada

800 bin dolarlık varlığınız varsa ve ülkede 400 bin dolarlık yatırım yaparsanız artık Kanadalısınız.

14-İrlanda

500 bin dolarlık yatırım yapmanız gereken bu AB ülkesinin vatandaşlığı için hükümetin belirlediği tarihi beklemeniz gerekiyor. 3 ay mı olur 5 yıl mı olur artık onlara kalmış.

2.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!