Sağlıklı Kilo Vermenin 7 Yolu

Galeri16 Temmuz 2018
2.6B OKUNMA
Paylaş

‘Yiyorum yiyorum kilo alamıyorum’ diyenlere ufaktan bi’ sinir olan ‘Su içsem yarıyor’culara gelsin bu içerik. 

1-Kendinizi Buna İnandırın

Burası tam matematikte soruyu anlamak çözmenin yarısıdır muhabbeti gibi. Kendinize inanın, ruhen hazır olun, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

2-Su İçin

Kilo verme noktasında bu oldukça önemli bir kural. Çünkü su metabolizmanızı daha iyi ve hızlı çalıştıracak ve organlarınız işlevini daha iyi yerine getirecek. Unutmayın, günde 2 litre!

3-Öğünleri Atlamayın

Kilo vermek isteyenlerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de öğün atlamak. Sabah, öğle ya da akşam, herhangi bir öğünü atlamanız size kolay kilo verdirmez. Aksine vücut ve yeme dengenizi bozacağı için zararlı bile olabilir. Çünkü midenizin uzun süre boş kalması, bir sonraki öğününüzde daha fazla yemenize sebep olur. Siz siz olun ana öğünlerinizi asla atlamayın.

4-Hızlı Yemek Yemeyin

Yemeğinizi iyi çiğneyerek, tadına vararak ve sindirerek yemelisiniz. Bu sizin kilo vermenizi kolaylaştırır. Siz yavaş yedikçe beyninize giden uyarılar zamanında doymanızı sağlar. Hızlı yediğinizde ise tam tersi oluyor. Hızlı doyarsınız hızla acıkırsınız.

5-İyi Uyuyun

Dengesiz uyku saatleri metabolizmanızın dengesini bozar ve yavaş kilo vermenize neden olur. Yetişkinler için ortalama 7 saat dengeli bir hayat için yeterlidir.

6-Spordan Sonra Bir Şeyler Atıştırmak Pek İyi Fikir Değil

Spor yaptım terledim, kaloriler uçtu gitti. Biraz abur cubur atıştırsam bir şey olmaz diyorsanız, emin olun çok yanılıyorsunuz. Spor sonrası beslenme önemlidir. Günlerce harcadığınız emekler her seferinde bir parça çikolatayla heba olabilir. Spor sonrası en fazla 150 kalori almanız gerektiğini unutmayın.

7-Hareket Etmeyi Hayatınızın Merkezine Koyun

Yediklerinize dikkat etmeniz hareket etmeme özgürlüğü anlamına gelmiyor. Kilo vermekte zorlanmak istemiyorsanız hareket etmeyi unutmayın. Mutlaka gün içinde planlamanızı yapın ve hareketsiz kalmayın. İster yürüyüş yapın, ister bisiklet sürün ama hareket edin. İşte o zaman bakın kilo vermeniz kolaylaşacak.

2.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!