Üniversite Hayatında Mutlaka Öğreneceğiniz 7 Yalan

Galeri16 Temmuz 2018
2.3B OKUNMA
Paylaş

Üniversite ile birlikte sizin için yepyeni bir hayat başlıyor. Üniversite yıllarınız boyunca sıklıkla duyacağınız birçok yalan var. Evet evet siz de 2-3 aya kadar söyleyeceksiniz bunları. Bu sadece ufak bir oryantasyon.smiley

1- Son Haftaya Bırakmama Yalanı

Ders kayıt haftasıyla başlayan ve finallerinize kadar uzanan rahat rahat yaşayacağınız birçok yarıyıl olacak. Finallerinize kadar dedik çünkü vizelerde sorular size bakacak siz sorulara bakacaksınız. Ee sonra n’olacak final haftası gelince etekler tutuşacak ve mezun olana kadar herkesin duyacağı o cümle... Bu dönem hiçbir şeyi son haftaya bırakmıcam. Fakat tamamen YALAN!

 

via GIPHY

2- Hamam Yalanı

Maalesef o hamama asla gidemeyeceksiniz. Her ne kadar fresh, iç açıcı, farklı bir sosyal aktivite olsa da asla hamam planınız gerçekleşmeyecek o kadro hiçbir zaman toplanmayacak sakın inanamayın tamamen YALAN! Hayaller suya, siz aynı tas aynı hamama!

 

via GIPHY

3-Bir Akşam Mutlaka Çıkalım Yalanı

Fakültede belki de sınıfınızda olacak bu kişi, sizin gerçekten sevdiğiniz, hoş sohbet ettiğiniz bir arkadaş. Ama sadece okulda denk gelirse görüşeceğiniz bu arkadaşa şimdiden selam olsun... “Mutlaka bi akşam çıkalım kanka” deyin ama diyene de inanamayın çünkü tamamen YALAN!

via GIPHY

4- Dışarda Yemek Yok Yalanı

Okula başladınız, bulunduğunuz şehri gezmek, arkadaşlarınızla takılmak isteyeceksiniz. Hiç olmadı okuldan yorgun dönüp yemek yapmaya üşeneceksiniz ya da vaktiniz olmayacak. Bundan dolayı mutlaka dışarıda yemek yemeği tercih edeceksiniz. Ama böyle olunca para da suyunu çekecek. Merak etmeyin o andan sonra çok da çabuk acıkmazsınız ve akabinde gelen 'bundan sonra dışarıda yemek yok evde yapıp yerim’ cümlesini de daha çokça duyacak ve tekrarlayacaksınız. Ama bizden söylemesi çok da inanmayın çünkü tamamen YALAN!

via GIPHY

5- Erken Kalkarım Yalanı

Vize ve final dönemlerinizde duyacağınız bir yalanla daha beraberiz. Çalışmayı son güne bıraktığınız dersleri, sabahlarım hallederim düşüncesiyle kahvenizi yudumlayıp çalışmaya devam ederken saatin ne kadar geç olduğunu ve ne kadar yorgun olduğunuzu fark edeceksiniz. Her ne kadar vicdanınız el vermese de o yatak, o uyku daha cazip gelecek ve iç sesin seni çoktan ikna etmiş olacak; “Neyse ya şimdi yatıp sabah da erken kalkar çalışırım.” Sabah erken kalkamayacaksınız arkadaşlar. İç sesinize çok da güvenmeyin çünkü bu bir hayal, erken kalkar çalışırım tamamen YALAN!

Dipnot: Bunu başaran arkadaşlar olmuştur mutlaka. Ganoları da yüksektir. Tebrik ederiz.

via GIPHY

6- Şöyle Bir Göz Gezdirdim Yalanı

Yana döne not aradınız ve kimse notunu sizinle paylaşmadı. Sınava girdiniz ve haliyle kısa sürede çıktınız. Harıl harıl sayfalarca yazan arkadaşlarınız olacaktır. Sınav sonunda arkadaşlar arasında yapılan kritikte siz çalışamadığınızı söylerken birkaç arkadaşınız da "ben de çalışamadım ya şöyle bir göz gezdirdim" diyecek. Bu arkadaşınız yüksek not alacak arkadaşlar çünkü göz gezdirdim tamlaması tamamen YALAN! Bilginiz olsun.

via GIPHY

7- İmza Yalanı

Üniversitenin ilk ayları belki hevesinizden dolayı belki de bunu gerçekten boynunuzun borcu olarak bildiğiniz için derslere devam konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ama zaman geçtikçe can istemez olur, kafa dinlemez olur geç kalmalar başlar, dersler kaçırılır. Bununla birlikte devamsızlık problemleri de baş göstermeye başlar, ee n’olacak o imza nasıl atılacak? Tutunacak dal olarak sınıf arkadaşınıza "kanka bana da imza atar mısın?" sorusunu soracaksınız tabiki cevap samimiyetinize göre değişecektir. Olumlu cevap alırsanız "kanka ben de sana atarım" diyeceksiniz. İmza atan arkadaş sana sesleniyoruz; o telefonu sakın bir daha açma! O imza atılmayacak bu tamamen YALAN!

via GIPHY

Sizin en çok duyduğunuz yalanlar neler? Ya da söylediğiniz?

Yorumlarda bizimle paylaşın. devil

2.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!