Yaz Sonrası Yıpranan Cildiniz İçin Bakım Zamanı!

Galeri09 Eylül 2019

Güneş, cilt yaşlanmasının en önemli nedenlerinden biri. Yaz aylarında deniz ve güneş nedeniyle ciltte ölü hücre birikimiyle oluşan matlık, lekeler, nemsizlik, derinleşen kırışıklıklar ve yüz ovalindeki deformasyon, yaşlanma ve lekelenme problemleri gözlenebilir.

Cildinizin yeni hava şartlarına ayak uydurabilmesi için  bakım önerileri...

Kaynak: www.yasamhastaneleri.com

 

Yüz Gençleştirme

Altın iğne radyofrekans(Scarlet) ameliyatsız yüz  gençleştirmede kullanılan son teknolojidir. Özel tasarlanmış mikroiğnelerle yüksek frekanslı elektriksel uyarım yapılarak cilt altında kollajen liflerin sentezlenmesi sağlanarak derinin yenilenmesi amaçlanır. Bu sayede yazın güneşten dolayı kaybettiğimiz kollajeni yenilerken; açılmış gözeneklerimizi sıkılaştırır ve derimizi yenilenerek lekelerimiz aydınlanır.

Daha Canlı ve Parlak Bir Görünüm

PRP(plateletten zengin plazma) tedavisinde hastanın kendi kanı steril bir ortamda alınıyor. Özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan ayrıştırılıyor, kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombositten zengin bölümü ayrıştırılıyor. Trombositten zengin bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor. Enjekte edildiği bölgede kanlanmayı artırması ve yara iyileşmesi süreçlerini uyararak cildin yenilenmesini sağlayan bu yöntem sayesinde cilt lekelerinin hafifletilmesi, sivilce izlerinin giderilmesi, kollajen sentezi uyarılarak cildin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanıyor ve uygulamadan yaklaşık 3-4 hafta sonra ilk etkiler fark ediliyor.

Lekelerden  Kurtulun

Leke mezoterapisi cilt lekelerinin renginde açılma sağlayabilen, özel bitkisel ilaç karışımlarının cilde özel mezoterapi iğneleri ile uygulanması yöntemidir. Leke mezoterapisi kokteyllerinin içeriğinde genellikle retinoik asit, glutatyon gibi antioksidanlar, multivitaminler, resvevatrol, arbutin ... vs bulunur. Tedavi 7 - 10 günde bir olmak üzere 4 - 6 seans uygulanır. 4. seanstan itibaren leke açılmaya başlar istenen etki 6. seansta elde edilir. Aynı zamanda bu mezoterapi kokteyllerine hyaluronik asit veya somon DNA da eklenebilir. Bu şekilde leke tedavisine ek olarak; güneşten kaybedilmiş kollajen yerine konurken bir yandan da cildin nem dengesi de sağlanmış olur.

Yoğunlaştırılmış Bakım Tedavisi

Yoğun atımlı ışık tedavisi (IPL) seçilen dokuya uygun dalga boyunda filtre edilmiş ışığın transparan bir cam kılavuz ile cilde iletilmesi esasına dayalıdır. Deri altında hedefe ulaşan ışık, cilde herhangi bir zarar vermeden tedavisi istenen dokuda ısı enerjisine çevrilerek tahribat sağlanmış olur. Sistemde aynı anda pek çok dalga boyunda ışık üretilebildiği için  hedef dokuya etki edecek dalga boyunda ışık ayarlanabilir. Böylece tedavinin yalnız istenilen dokuya yönlendirilmesi ve çevre dokuların gereksiz yere etkilenmesi önlenmiş olur. Bu cihazla hem kollajen sentezi uyarılıp hem de lekelerde aydınlanma sağlanabilir.

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!