Yaza Formda Girmek İsteyenlerin Mutlaka Uygulaması Gereken 7 Öneri

Galeri16 Temmuz 2018
1.5B OKUNMA
Paylaş

Malum yaz aylarının yaklaşmasıyla herkeste bir deniz-kum-güneş hayali canlanmaya başladı.

Fakat o da ne? Aynadaki yansımada sizden başka birisi var sanki. Hemen bir şeyler yapmalı, yaza formda girilmeli.

7’de keramet vardır dedik, sizin için forma girme garantili 7 tavsiye hazırladık.

1- Daha çok su!

Su hem metabolizmanızın düzene girmesini sağlar, hem de midenizde yer kaplayarak daha az yemenizi.  Günde en az 2 litre su için derken ciddiyiz.

2- No asansör

3 kata asansörle çıkıyorsanız, kusura bakmayın da zayıflamayı unutacaksınız. Hareket etmeden verilen kilolar derinizin sarkmasına neden olur. Bu yüzden egzersiz yapın, dans edin, sabahları koşun. 

3- Hamburger mi? O kimdi?

Fastfood hızlı tüketilse de hızlı yakılmayan yiyeceklerin başında geliyor. Yanı sıra yağlı yiyecekler kızartmalar da verecek olduğunuz kiloların önünde koruma kalkanı gibi duruyor. İlla patates yiyecekseniz, haşlama yapabilirsiniz.

4- Geç saatte yemek yemek ya da yememek. Olmak ya da olmamak.

Özellikle cips-kola-film üçlüsünün geç saatte yapılmasıyla mevzu bahis olan durumdur.  Fakat yapmayın, etmeyin. Daha rahat uyku uyuyabilmek, daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için akşam yemeğinden sonra tekrar yemekten kaçının.

5- Uyku! Karpuz olmayabilirsiniz ama uyuyabilirsiniz.

Yata yata karpuz büyür derler, onu bilemeyiz ama uykunun kalori yaktığını bilim adamları kanıtlamış. 8 saatlik bir uyku, hem 454 kalori harcamanızı hem de dinlenmiş bir vücutla güne başlayıp daha enerjik olmanızı sağlar. 

6- Lifli besinler

Lifli gıdalar, sindirim esnasında parçalara ayrılmaz. Bu sayede hem metabolizmanızın temizlenmesine yardımcı olur, hem de iştahınızı kapatarak zayıflamanızı sağlar.

7- Muhteşem 3’lüden kaçış

Bir dik üçgende dik inen kenarortayın hipotenüs uzunluğunun yarısı olmasından hepimiz kaçıyoruz bu tamam, ama bu daha ciddi bir durum. 3 beyazdan bahsediyoruz. Un, tuz, şeker. Gördüğünüz yerde kaçın. Yemeyin yedirtmeyin. Boykot falan edin. 

1.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!