Yaza Formda Girmek İsteyenlerin Mutlaka Uygulaması Gereken 7 Öneri

Galeri16 Temmuz 2018
2.1B OKUNMA
Paylaş

Malum yaz aylarının yaklaşmasıyla herkeste bir deniz-kum-güneş hayali canlanmaya başladı.

Fakat o da ne? Aynadaki yansımada sizden başka birisi var sanki. Hemen bir şeyler yapmalı, yaza formda girilmeli.

7’de keramet vardır dedik, sizin için forma girme garantili 7 tavsiye hazırladık.

1- Daha çok su!

Su hem metabolizmanızın düzene girmesini sağlar, hem de midenizde yer kaplayarak daha az yemenizi.  Günde en az 2 litre su için derken ciddiyiz.

2- No asansör

3 kata asansörle çıkıyorsanız, kusura bakmayın da zayıflamayı unutacaksınız. Hareket etmeden verilen kilolar derinizin sarkmasına neden olur. Bu yüzden egzersiz yapın, dans edin, sabahları koşun. 

3- Hamburger mi? O kimdi?

Fastfood hızlı tüketilse de hızlı yakılmayan yiyeceklerin başında geliyor. Yanı sıra yağlı yiyecekler kızartmalar da verecek olduğunuz kiloların önünde koruma kalkanı gibi duruyor. İlla patates yiyecekseniz, haşlama yapabilirsiniz.

4- Geç saatte yemek yemek ya da yememek. Olmak ya da olmamak.

Özellikle cips-kola-film üçlüsünün geç saatte yapılmasıyla mevzu bahis olan durumdur.  Fakat yapmayın, etmeyin. Daha rahat uyku uyuyabilmek, daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için akşam yemeğinden sonra tekrar yemekten kaçının.

5- Uyku! Karpuz olmayabilirsiniz ama uyuyabilirsiniz.

Yata yata karpuz büyür derler, onu bilemeyiz ama uykunun kalori yaktığını bilim adamları kanıtlamış. 8 saatlik bir uyku, hem 454 kalori harcamanızı hem de dinlenmiş bir vücutla güne başlayıp daha enerjik olmanızı sağlar. 

6- Lifli besinler

Lifli gıdalar, sindirim esnasında parçalara ayrılmaz. Bu sayede hem metabolizmanızın temizlenmesine yardımcı olur, hem de iştahınızı kapatarak zayıflamanızı sağlar.

7- Muhteşem 3’lüden kaçış

Bir dik üçgende dik inen kenarortayın hipotenüs uzunluğunun yarısı olmasından hepimiz kaçıyoruz bu tamam, ama bu daha ciddi bir durum. 3 beyazdan bahsediyoruz. Un, tuz, şeker. Gördüğünüz yerde kaçın. Yemeyin yedirtmeyin. Boykot falan edin. 

2.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!