Antalya’da Bedava Yapabileceğiniz 7 Şey

Şehrini Tanı18 Ekim 2018
7.3B OKUNMA
Paylaş

Bazen bedava da olsa hayatta yapacak güzel şeyler vardır. Ketçap, mayonez, dondurma sosu, promosyon ürünler, kitap ayraçları, lokantada yemek sonrası ikram edilen çaylar, ıslak mendiller… Ufak fakat insana mutluluk veren şeylerdir. Bir de otobüs yolculuklarında servis edilen ikramlar içinizde bir heyecan kaplamasına sebep verebiliyor bazen. Sanırım bir şeyleri bedavaya getirmeye karşı milletçe içimizde inanılmaz bir sevgi var.

1-Alışveriş Merkezlerinde Tuvalete Girmek

Şehirde dolaşırken birden çok sıkıştın eyvah tuvalete gitme ihtiyacın var işte insanın huzur bulduğu Nirvana’ya ulaştığı ve hiçbir ücret ödemediği yegâne yer...  Ayrıca duvarların dili olmaması ne güzel dedirten mekândır aman kıymetini bilin.

2- Olympos’a Otostopla Gitmek

Hayatına biraz renk katmak istiyorsan tek bir kuruş harcamadan Olympos’un eşsiz güzelliklerine ulaşabilirsin. Ayrıca birçok eğlenceli ve ilginç insanları tanıma fırsatı da bulabilirsin. Bir de bunu alışkanlık haline getirirsen artık öyle bir hal alır ki araba seçmeye bile baslarsın. Şöyle klimalı, geniş bir araba neden olmasın. Tabii dikkatli olmakta da fayda var.

3- Starbucks Free Wi-fi

Kahveyi seversiniz sevmezsiniz bu ayrı bir konu ama Starbucks size free wi-fi ve çalışmak için bir masa veriyor. Öğrenci veya iş insanıysan al kitabını, defterini, bilgisayarını git otur çalış. Yazın serin, kışın sıcak kimse gelip de neden buradasın boş boş oturma ye iç demez.

4- Süpermarkette Verilen Promosyon Ürünleri Tatmak

Çok mu açıktın haliyle paran da yok. Eee ne yapacaksın doğruuu bir süpermarkete. Reyonlara bakar gibi yaparken gözüne mutlaka tadımlık standlar ilişir. Ay şunun tadı nasılmış ay şu hangi markaymış bu neymiş derken ufak tefek kaçamaklar yapabilirsin. Bir de stand görevlisiyle kanka olduysan olay bitmiştir.

5- Belediye Kütüphanesinde Kitap Karıştırmak

Bir kitap kurduysan bir de yeterince zamanın varsa belediye kütüphanesinde mesaiye başlayabilirsin. Dileğin kadar oku karıştır oralarda kafana göre takıl işte.  Tek bir kuruş ödemediğin gibi yavaş yavaş aydınlanmaya başlayıp zamanını boşa harcamayacağın yegâne yer. Bizden tavsiye.

6- Antalya Atatürk Evi Müzesi’ni Ziyaret Etmek

Türk Ulusunun Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün müzesini ziyaret etmek tabii ki de paha biçilemez. Özellikle de Anıtkabir Komutanlığı’ndan getirtilen Atatürk’ün şahsi eşyalarının sergilendiği bölümden ayrılmak istemeyeceksiniz. Atatürk’le ilgili belgeseller izlemek için ayrılan oda da ise duygusal anlar sizi bekliyor.

7- Gün Batımını Seyretmek

Belki de dünyanın en güzel manzaralarından bir tanesidir. Hiçbir şeye değişilmez. Doyamayacağın bir zevk deryasında bulursun kendini, istemezsin güneşin hızlı batışını lakin güneş de nispet yaparcasına batmak için hiç vakit kaybetmez. Belki de olayın zevkini, heyecanını artırmak için yapar. Gözlerin bayram eder ruhun şenlenir. Bedava mutlu oluyorsun daha ne olsun.

7.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!