Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer

Şehrini Tanı16 Mayıs 2022
260.4B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da kamp yapmayı planladınız ama nereye gideceğinize karar veremiyorsunuz? O zaman sizin için hazırladığımız listeye bir göz atın.

Kamp yapabileceğiniz milli parklar için buraya tıklayınız. 

Kamp yapabilceğiniz koylar için buraya tıklayınız. 

Peki kamp yaparken yanımıza neler almalıyız, nelere dikkat etmeliyiz? Cevaplarını sizin için yazdık :)

1. Kamp kuracağınız alana gittiğiniz de çadırınızı kuracağınız alanı doğru seçmelisiniz, düz bir zemin olmalı.

2. Orta bütçeli bir çadır alabilirsiniz, güneş geçirmeyen ve hava akışı güzel olan bir çadır almanız yeterli. (festival çadırı olmamasına dikkat edin).

3. Matlarınızın kalın olması çok önemli sırtınızın ağrımaması için.

4. Yazın kamp kuracaksanız, 10 derecelik bir uyku tulumu yeterli olacaktır.

5. Yanınızda mutlaka birkaç adet büyük boy çöp poşeti bulundurun, hem kendi çöpleriniz için hem de sizden önce oraya gelmiş ve çöplerini almamış kişilerin çöpleri için. Doğayı korumak en büyük görevimiz.

6. Kamp konusunda yeniyseniz, ateş yakma yerine yiyeceklerinizi pişirmek için küçük tüp kullanabilirsiniz. Hem pratik hem de çevreye zararsız.

7. Rahat ayakkabı ve gece gündüz ayrı ayrı düşünülmüş kıyafetler almayı unutmayın. Çünkü gün batımından sonra hava sıcaklıkları aniden düşebiliyor.

1- Kaş Camping

Kaş Camping, ister karavanınızla, isterseniz çadırınızla Akdeniz’in mavisine, zeytin ağaçlarının yeşiline doğru kamp kurmak isteyenler için. Kendine ait kafe ve plajda kamp alanı içinde mevcut. Ayrıca yolunuz Kaş’a düşerse mutlaka tekne turuna katılın. 

2- Elmalı / Avlan Gölü

Elmalı Avlan Gölü, Beydağları ve Elmalı arasında sedir ormanları ile içi içe bir göl. Göl etrafında kamp yapmak için bir tesis yok ama düz bulduğunuz ilk yere çadırınızı kurmaya başlayabilir ve kampınızın keyfinizi çıkarabilirsiniz.

3- İncekum Orman Kampı

İncekum, Antalya sınırları içerisinde doğayla bütünleşmiş, ormanla iç içe, deniziyle gökyüzüyle masmavi bir cennet. Çam ağaçlarının gölgesinde huzuru, Akdeniz’in masmavi sularında özgürlüğü hissedebileceğiniz bir kamp alanı. Alanya’ya çok yakın ve kendine özel çok güzel bir koyu bulunmakta.

4- Manavgat Köprülü Kanyon

Kampınıza aktivite katmak ve doğa sporları ile ilgilenmek istiyorsanız Manavgat Köprülü Kanyon, bunun için ideal olabilir. Tazı Kanyonu gezisi, rafting veya kanyon yürüyüşü yapabilirsiniz. Birden çok kamp hizmet alanı mevcut.

5- Phaselis- Bostanlık Koyu

Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bunalırsanız Phaselis, Antalya merkeze çok da uzak mesafede değil. Phaselis antik kentinin güney limanın hemen yanında bulunan Bostanlık Koyu bölgedeki bakir koylardan birisi. Doğa ile iç içe sakin bir deniz keyfi yaşamak isterseniz bu koy tam size göre.

6- Çıralı/Olympos

Çıralı ve Olympos, çam ve portakal ağaçları içinde doğa ile içiçe bir kamp yapma imkanı sağlıyor. İki kamp alanı da, Beydağları Milli Park sınırları içinde yer almaktadır. Kamp için Çıralıyı tercih ederseniz yanartaşı görebilir, antik dönemden kalma Olympos ören yerini de ziyaret edebilirsiniz. Çadır kurmak veya kiralamak isterseniz, doğal alanlar içinde bir çok tesis var.

7- Dipsiz Göl

Toros Dağları'nın kuzey yamaçlarında 1702 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl, sızıntılarla beslendiği için her mevsim aynı seviyede ve berraklıkta kalan masmavi suyuyla dikkati çekiyor. Etrafında yerleşim yerleri de olan göl, yaz aylarında doğaseverlerle fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri. Doğa harikası bu göl kamp için ideal bir yer.

260.4B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!