Antalya'nın En İyi 7 Kahvaltı Mekanı

Şehrini Tanı15 Aralık 2018
44.6B OKUNMA
Paylaş

En sevilen öğündür kendisi. Çünkü güne ne kadar iyi başlarsanız o kadar güzel devam edersiniz. Pazar günün gelmeden kollar sıvanır, bilgisayar başında mekan aranır, eşe dosta nereye gitsek diye sorulur. Bu derdinize azcık derman olalım istedik ve kahvaltılarıyla fark yaratan mekanlarını sizin için derledik.

Antalya'da yaşayanlar için mutlulukla bir ilgisi olan kahvaltıyı en iyi yapabileceğiniz mekanları listeledik.

 

1- Sıralı Kebap

Güzel bir manzarada, iyi bir servisle nefis bir serpme kahvaltı. Malzemeler genelde yörelerinden geliyor. Pide, yumurta, sucuk, peynir çeşitlerinden tutun da ev yapımı reçellere kadar dolu dolu kahvaltı. Detaylara da özen göstermişler. Ekmek sepeti siz bitirmeden tazeleniyor. Kahvaltınız bakır kaplar, sahanlar, toprak güveçlerle servis ediliyor. 

2- Sota Eat&Drink

Atatürk Kültür Parkı içerisinde ağaçların arasında bulunan Sota, ortamı işletmesi ve çok seveceğiniz lezzetleri ile size hizmet vermekte. Sabahtan akşama kadar keyifli vakit geçirebileceğiniz ve huzur içerisinde kahvaltınızı yapabileceğiniz bu keyifli ortam sizi bekliyor.

Telefon: 0535 940 06 01

3- Nobel Konyaaltı

Gününüze güzel başlamanız için kahvaltınızı Nobel Konyaaltı'nda yapmanızı öneriyoruz. Enfes tatları masanıza getiren Nobel, mükemmel Konyaaltı manzarasında sizi bekliyor. 

Telefon: 0242 228 37 43

4- Paşa Kır Bahçesi

Beydağlarının eteğinde, doğa ile iç içe bir kahvaltı yapmak isterseniz bizim önerimiz Çakırlar'da Paşa Kır Bahçesi. Meşhur Van kahvaltısı sunuyor. Yöresel peynirleri, ev yapı ürünleri, sıcacık bazlaması, çeşit çeşit gözlemesi ile size lezzetli bir kahvaltı sunuyor. Kahvaltı sonrası Çakırlarda kurulan pazarı ziyaret edebilir  taze organik ürünler satın  alabilirsiniz. 

5- Börekçi Tevfik

Mutluluğun sırı kahvaltıda saklı dedik. 85 yıllık ustalığın getirdiği lezzet deneyimi ile Börekçi Tevfik ustanın elleri ile açtığı çıtır çıtır serpme böreği yerken mutluluğu bulacağınıza eminiz. Saat 11:00'dan sonra Tevfik ustayı bulamazsınız. 

6- Order Cafe Bistro

Order Cafe, Atatürk Parkı’nın içinde yer alan denize nazır mekanlarımızdan. Hafta sonu sunduğu açık büfe kahvaltısının zenginliği  tercih sebebi olması için yeterli. Trio grubunun klasik müzik dinletisi eşliğinde hem ruhunuz, hem karnınız doysun.

7- Varuna Gezgin Cafe - Antalya

Kahvaltınızı hangi ülkede yapmak isterdiniz? 

Varuna Gezgin her masası bir ülke, kahvaltı lezzeti ise Türk mutfağına ait. Kaleiçi'nin tarih kokan sokaklarını gezmeden önce serpme kahvaltısını deneyimleyebileceğiniz nevi şahsına münhasır bir mekan. 

44.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!