Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Meyhane

Şehrini Tanı25 Eylül 2021
119.8B OKUNMA
Paylaş

Son yıllarda sayısı iyice artan meyhaneler arasından bu listeyi yapmak gerçekten zor oldu. Burada yer alanlar "Gel kardeşim bir dertleşelim" diyenlerin ya da bir akşam tek başına içmek isteyenlerin aradıklarını bulabileceği mekanlar. Gitmediğimiz mekanı yazmadık. Bu listeyi yapmak için de oldukça fazla mekana gittiğimizi söyleyebiliriz. Hatta o kadar çok gittik ki, alkolü fazla kaçırıp ertesi gün işe gidemediğimiz günler oldu. Aman siz dikkat edin. Buyurun listeyi inceleyin. 

1- Bi' Büyük Meyhane

Sahibelerinin deyimi ile “Yeni nesil, eski adap meyhane”. Neden böyle denmiş diye soracak olursanız biraz açıklayalım gerisini gidip yerinde görün. Bu meyhanede masalar, sandalyeler mekan iç tasarımı her şey yeni nesil. Misafire hürmeti ve meyhane kültürü ile eski. Kısa süre önce açılan bu meyhanede çarşamba, cuma, cumartesi akşamları fasıl programı mevcut. Geri kalan günlerde ise kanun ve ud sesleri yankılanıyor.

 

2- Kalamar Balık Evi


Eşsiz lezzeti, doyulmaz menüsü ve muhteşem deniz manzarası ile balığa tabakta hayat veren Kalamar Balık Evi; temiz, titiz ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Kalamar Balık Evi'ni ziyaret etmenizi ve leziz mezelerinin de tadına bakmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

3- Balıkçı Meyhanesi

Kaleiçi'nin tarihine sahip eski bir evinin restorasyonunun ardından kapılarını açan Balıkçı Meyhanesi, misafirlerine keyifli bir fasıl dinletisi sunuyor. Burada çatalınızı dokundurduğunuz her şey, Ege ve Akdeniz mutfağının çok kültürlü lezzet sandukasından çıkarılıp tekrardan müdavimlerinin sofralarına kavuşturuluyor.

 

4- Sandal Balık-Lara

Ne zaman isteseniz taze ve lezzetli balık bulabileceğiniz bir adres. Sakin atmosferi, fark yaratan mezeleri ve sunumları ile leziz bir sofrada bol sohbetli bir akşam geçirebilirsiniz. 

5- Pera Meyhanesi

Pera Meyhanesi Eski Lara yolu üzerinde hizmet veriyor. Meyhanede Pazartesi hariç her gece canlı fasıl programı var, yeşillikler ortasında bir yüzü denize bakan Pera, eski meyhane kültürünü yaşatmaya önem veriyor.

6- Zaruri

Caz makamında içkili lokanta olarak kendini tanımlayan Zaruri, Antalya’daki klasik meyhane anlayışından çok daha farklı bir mekan olarak karşımızı çıkıyor. Müzikleri, birbirinden lezzetli mezeleri, sıcacık atmosferi ve güler yüzlü personeli ile müdavimi olabilirsiniz. Meyhane sizin için sadece fasıl demek değilse mutlaka uğrayın.

 

7- Kaleiçi Meyhanesi

Eskiden beridir bir eğlence merkezi kimliği taşıdığı bilinen Kaleiçi, Kaleiçi Meyhanesi ile Modern Meyhane konseptiyle buluştu. Son yıllarda envai çeşit balık ve deniz ürünüyle zenginleşen Antalya mutfağı lezzetlerinin bulunabileceği meyhanede, ayrıca Antalya menşeili çilingir sofrası klasikleri hibeş, şakşuka, piyaz mutlaka denenmesi gereken mezelerden. Deniz ürünlerinden ızgara kalamarda iddialı olan mekan, yeni olmasına rağmen Antalya'da meyhane denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olmayı başarmış. 

 

119.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!