Antalya'da Çok İşe Yarayacak 7 Serinleme Yöntemi

Şehrini Tanı01 Temmuz 2019
6.5B OKUNMA
Paylaş

Havaların ısınmasıyla klimaya olan aşkı daha da artar Antalya insanının. Tabii sadece hep klima olmaz. Serinlemenin başka yolları da olmalı ama ne?

Hadi buyurun. 

 

1- Bir İnovasyon Harikası Sulu Vantilatör

Tamam klimaya gönülden bağlıyız ama her zaman her yerde olamayabiliyor maalesef. Sulu vantilatör diye dünya harikası bir şey var; efil efil. En olmadı normal vantilatörün önüne biraz soğuk su koyup keyfini çıkarabiliriz. 

2- Şehrimizin Velinimeti Deniz

Antalya deyince deniz, deniz deyince Antalya gelir hep akıllara. Bu mevsimde güzel elbet denize girmek ama siz hiç Ağustos'ta denize girip, suyun sıcaklığından bunalıp duşlarda serinlemek nedir bilir misiniz?

3-Zengin İşi Serinleme; Yelpaze

Serinlemenin zengini fakiri olur mu demeyin. Biz gazete kağıdı sallarız serinleyelim diye onlar yelpaze. Bknz: Bülent Ersoy :)

4- Canımız Süpermarketler

Yazın en uğrak yerlerimizden biridir marketler. Güzel serinletir, candır. heart

5- Savaşın En Eğlencelisi; Su Savaşı

Okulda öğle tatillerinde elimizde şişelerle az savaş yapmadık. Ama sadece çocuklar değil yetişkinler de bayılıyor su savaşına. Neden? Çünkü en doğal serinlik. :)

 

6- Çim Olayım Sula Beni Fıskiye!

Biz Türk insanı en kötü durumdan bile eğlence çıkarmayı iyi biliriz. Antalya'nın 50 dereceyi gördüğü zamanlarda atın ayakkabıları, özgür bırakın ayaklarınızı. Sonra çalışan fıskiyelerin altında koşun ordan oraya arkadaşlarınızla. Hem serinlersiniz hem eğlenirsiniz. Dikkat edin düşmeyin. Fıskiyeleri de kırmayın. :)

7- Yeni Bir Deney; Islak Çarşaf

Bir çarşafı yıkayıp yatağınızın başlıklarına bağlayın, pencereleri açıp yatağınıza girin. Sıcak rüzgar estikçe siz yatağın içinde serinleyeceksiniz. :) Yaşasın öğrenci evi buluşları!

6.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!