Antalya’da Eğlence Dolu Bir Dünya: Aquarium

Şehrini Tanı14 Kasım 2018
4.2B OKUNMA
Paylaş

Hangi yaş grubunda olursanız olun Antalya Aquarium’da eğlenceli zaman geçireceğinize eminiz. 
Bilet satın almak için buraya tıklayınız. 
 

1- Dev Akvaryum

Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri. 40 tematik akvaryum, 131 metre uzunluğu ve 3 metrelik genişliği ile Dünyanın en büyük tünel akvaryumunun sizi büyüleyeceğine eminiz.

 

2- Tematik Alanlar

Okyanuslar ve dünya denizleri ile başlıyor tematik alanlarda yolculuk. Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik ve Pasifik Okyanusu karşılıyor sizi. Canlı mercanlar, palyaço balıkları, denizatları, aslan balıkları, ahtapotlar ve köpekbalıklarını yakından görme imkanına sahip olacaksınız. 

3- Kar Dünyası & Buz Müzesi

Kar Dünyası, geceleri yağdırılan gerçek kar ile Türkiye’nin en eğlenceli kapalı kar alanı. İçerisinde igloların, Aziz Nikola’nın evinin ve kafelerin olduğu, dışarıda sıcaklık 40 derecelere yaklaşırken içeride -5 derecelik bir ortam var, ziyaretçilerine girişte verilen özel koruyucu kıyafetlerle gerçek karın tadını çıkarabilirsiniz.

4- Wildpark

WildPark, yağmur ormanlarının vahşi yaşamını, çöllerin ve mağaraların gizemli dünyasını tüm gerçekçiliği ile yaşatıyor. WildPark’da bulunan özel ses sistemleri, farklı alanlarda karşılaşacağınız temalara uygun özel ses ve efektler ile size muson yağmurlarını, mağaralardaki tıkırtıları, çalıların arasında saklanan kurnaz canlıları, ağaçtan ağaca zıplayan maymunları, çılgın kuşları, çöl rüzgarlarını ve birçok sürprizi yaşatacak.

Teraryumlar içerisinde dünyanın dört bir yanından çok özel canlıların vahşi yaşamlarını görebilirsiniz. Dünyanın en zehirli yılanlarını, en büyük örümceklerini, en dev kurbağa türünü, en tehlikeli akreplerini, en tembel bukalemunlarını, en sinsi timsahlarını, en ilginç kertenkelelerini, dünyanın en zehirli canlılarından biri olan zehirli ok kurbağalarını ve en renkli tropik canlılarını WildPark’da bulunan 70’den fazla tematik teraryum içerisinde görebilirsiniz.

5- XD Cinema

XD Cinema ile Hayal gücünüzün sınırlarını zorlamaya hazır mısınız? 
Dünya denizlerinin bilinen hemen hemen tüm canlıları, sizi onlara inanılmaz derecede yakınlaştıran XD Cinema Antalya Akvaryum’da...
Peki ya su altı dünyasının bilinmeyenleri?
Kaptan Barbossa ile dünya denizlerinin efsanelerini, yavrusuyla birlikte yüzen kambur balinayı, deniz aslanlarının romantik danslarını, deniz kaplumbağalarını, büyük beyaz köpek bağlığının gücünü ve çok daha fazlasını son teknoloji XD Cinema ile izleyin, öğrenin ve paylaşın.
Dünyanın, gerçek görüntülerden oluşan, ilk üç boyutlu su altı yolculuğu filmi Oceanride XD Cinema keyfiyle heyecanınız ve mutluluğunuz ikiye katlansın.

4.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!