Antalya'da Kitap Okuyabileceğiniz 7 Yer

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
11.6B OKUNMA
Paylaş

İyi bir kitabın, iyi seçilmiş ve iyi bakılmış bir meyve ağacına benzediğini söylemek, hakikaten daha azını söylemek demektir, onun meyveleri yalnız bir mevsimlik değildir.

Şehrin gürültüsünden ve temposundan az da olsa uzaklaşmak, kelimelerin büyülü dünyasında gezinmek bazen de kahramanlarla küçük bir yolculuğa çıkmak… Kitap okurken bunları yapabiliyoruz peki tek eksiğimiz nedir? Sessiz bir ortam diyorsanız işte  bizim önerilerimiz. 

1-Doğan Hızlan Kütüphanesi

Doğan Hızlan Kütüphanesi, Cam Piramit’in hemen karşısında yer alır.

2-Konyaaltı Plajı

Denizin hoş kokusu ve dalgaların dinginlik veren huzurunda kitap okumak için ideal bir yer.

3-Farabi Kitap Kafe

Kitap kafe konseptiyle Antalya’da olan ender mekanlardan biridir. Kitabınızı okurken keyifle bir şeyler içebilir, kitabınızı satın alıp evinizde de devam edebilirsiniz. 7'den 70’e herkese hitap eden kitap arşivine de sahip.

4-Tophane Çay Bahçesi

Cumhuriyet Meydanı’ndaki merdivenlerden aşağı doğru inince karşınıza çıkan Tophane Çay Bahçesi; huzur veren Yat Limanı manzarasıyla kitabınızı okumanız için uygun mekanlardan biridir.

5-Konyaaltı The Big Man

Hem karnımı doyurayım hem de yemekten sonra keyifle kitap okuyayım diyorsanız The Big Man tam da size göre.

6-Koyu Siyah

Kaleiçi’nin tarihi sokaklarında gizlenmiş olan Koyu Siyah'ın sesiz ve sıcak ortamında keyifle kitabınızı okuyabilirsiniz. 

7-Karaalioğlu Parkı

Güneşli bir günde, hazır hava da güzelken bir elinizde sıcak bir termos çay, diğer elinize de kitabınızı alıp, güzel bir ağaç bulup sırtınızı yaslayın. Mis gibi havanın tadını çıkarırken aynı anda kitap da okuyabileceğiniz ideal yerlerden biridir.

11.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!