Antalya'da Mangal Keyfi Yapılacak 7 Mekan

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
22.1B OKUNMA
Paylaş

Mangal denince hepimizin aklı bir an durur. Mangalda cızbız eden kasap köfteler, nar gibi kızaran kanatlar, yağını mangala salan lokum kıvamında sucuklar olsaydı da yeseydik şimdi ne güzel olurdu değil mi?

Aklınıza mangalı soktuk madem yer önerisi vermeden olmaz. Antalya’da yaşayan ve mangal seven dostlarımız için uygun 7 mangal alanını değerlendirdik.

Listeye başlamadan uyaralım. Yangına sebebiyet vermemek için lütfen yaktığınız ateşi söndürdüğünüzden emin olun. 

1-Sarısu Piknik Ve Mangal Alanı

Sıcaklarla birlikte deniz sezonu açılmaya başladı. Antalya Limanı’nın batısında kalan Sarısu mesire alanı mangala ve eğlenceye elverişli. İleride plajın olması da mangaldan bunaldıkça serinlememize olanak tanıyor.

2-Lara Plajı Piknik Alanı

Lara plajının hemen arkasında bulunan bu alan mangalınızı yaptıktan sonra plajın içine karışıp deniz kum güneş fırsatını aynı günün içine sokma avantajı sağlıyor. Tek dikkat etmemiz gereken plaja uygun giyinmek. smiley

3-Antalya Hayvanat Bahçesi

Geniş alanıyla mangal yakılmaya müsaade edilen bir yer. Tabi hayvanat bahçesinin alt taraflarında mangalımızı yakıp dostlarımızı rahatsız etmeyelim. Mangaldan  sonra aldığımız kalorileri dostlarımızı ziyaret ederken rahatça verebilmek mümkün. Hatta o kadar çok merdiven, yokuş var ki bütün hayvan dostlarımızı ziyaret edeceğimizi düşünürsek kiloların fazlasını da verebiliriz. :)

4-Büyük Çaltıcak

Şehrin bunaltıcı havasından sıkılanlar için Büyük Çaltıcak  piknik alanı çok cazip. Antalya Kemer yolu arasında kalan bu yer orman ve denizin bir arada olmasıyla müthiş huzur veriyor.

5-Kurşunlu Şelalesi Ve Tabiat Parkı

Antalya'nın  Aksu ilçesinde bulunan Kurşunlu Şelalesi’nde, eşsiz bir manzara eşliğinde ormanın serin havasında mangal keyfi! Gel keyfim gel. Temiz hava, doğa yürüyüşü, bütün iş ve okul stresinizi atmaya yardımcı.

6-Çıralı Plajı

Yaz Antalya’ya çoktan geldi. Hal böyle olunca merkez dışında tatil yapacaklar mangal yakabilecekleri bir yerde tatil yapmak isteyecekler. Çıralı plajında güzel bir yaz günü, gün batımıyla mangal… Dokunmayın huzuruma dedirtecek cinsten :)

7-Topçam Plajı Mesire Alanı

Antalya Kemer yolu üzerinde bulunan Topçam mesire alanı plajı olmasıyla birlikte yoğun ilgi gören alanlardan bir tanesi.

Bonus Evin Balkonu / Bahçesi

Eğer evinin güzel bir bahçesi yada balkonu varsa dışarıda yer bulmakla hiç uğraşmayalım.  Ailemizi arkadaşlarımızı toplayıp evde yaptığımız mangaldan daha keyifli ne olabilir ki? Hem eksik bir eşyanın unutulmuş olma riski çok düşük. Malzemeyi alıp mangalı evde unutmuşta olabilirdik :)

22.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!