Antalya'da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 7 Tarihi Yer

Şehrini Tanı27 Mart 2019
8.2B OKUNMA
Paylaş

Tarih boyunca bir çok medeniyete ve yaşanmışlıklara ev sahipliği yapan Antalya’da geçmişten günümüze uzanan sayısız tarihi eser bulunmakta. Şimdilik sizin için 7 yeri listeledik. 

1-Myra Antik Kenti Demre

Kaya mezarları, Likya yazılı kitabeleri ve Roma dönemi tiyatrosu ile mutlaka görülmesi gereken bir yer olan Myra Antik Kenti‘nin geçmişi, M.Ö 5. yüzyıla kadar dayanıyor.

2-Gelidonya Feneri Kumluca

Taşlık Burnunda yer alan ve resmi kayıtlarda ‘Taşlık Feneri’ olarak geçen Gelidonya Feneri, Türkiye’nin deniz kenarında bulunan en büyük feneri olarak biliniyor.

3-Oluk Köprü Manavgat

Eski adı Eurymdon olan Oluk Köprü, Köprüçay Nehri üzerinde bulunan ve inşa tekniklerinin sağlamlığı ile dikkat çeken Roma dönemine ait muhteşem bir yapı.

4-Apollon Tapınağı Side

Güneşin oğlu Apollon’a adanan tarihi Apollon Tapınağı’nın, eşsiz ve görkemli mimarisi, özellikle günbatımının ışıkları altında mükemmel bir görünüme bürünüyor.

5-Noel Baba Kilisesi Demre

Kaş ve Finike arasında bulunan Noel Baba Kilisesi, Noel Baba olduğu düşünülen Aziz Nicholaos’ın ölümünden sonra inşa edilen mistik bir tarihi yapı.

6-Sillyon Antik Kenti

Belek merkezine 12 km uzakta, Koçhisar tepesi üzerinde bulunan Sillyon Antik Kenti‘nin antik kapısı hala ayakta duruyor. Kentin surları ve kuleleri de görülmeye değer

7-Termessos Antik Kenti, Korkuteli

Güllük Dağının yaklaşık bin 150 metre yukarısında bulunan Termessos Antik Kenti‘ne ulaşmak için aracınızı park ettikten sonra patika yolu takip ederek, yürümeniz gerekiyor.

 
8.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!