Antalya'da Ocak Ayında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Şehrini Tanı03 Ocak 2022
57.9B OKUNMA
Paylaş

Antalya'nın muhteşem doğasında bembeyaz karla kaplı yerleri keşfetmek ve Ocak ayında mutlaka görmeniz gerken yerler için listemize göz atın. 

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent kayak merkezi Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alan konumu sebebiyle Antalyalı kayak tutkunlarını ağırlıyor. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bu kayak merkezine günübirlik turlarla gitme imkanı da var. 

İbradı Ormana

Doğa ile iç içe olmak istediğiniz zamanlarda gidilecek  en güzel yerlerden biri Ormana Köyü. Kış aylarında kar yağışı alan İbradı'da küçük pansiyonlarda konaklama imkanınız var.

Gökbük Köyü

El değmemiş güzelliği ile doğa ve doğa sporları severlere farklı bir ortam sunan Gökbük'de, dere yatağına paralel başlayan yürüyüş ziyaretçilere çeşitli heyecanlar sunuyor. İlerledikçe kanyona dönüşen dere sularının içinde bir yandan yürünüyor, bir yandan yüzülüyor, bir yandan da uygun yükseklikteki kayalarda uzanarak güneşlenilebilinir. Onlarca küçük göletin ve şelalelerin bulunduğu derede, başka yerlerde görülemeyecek bitki türleri ve kelebekler size eşlik ediyor.

Selge Antik Kenti

Selge Antik Kenti Pisidya Bölgesi’nin önemli kentlerindendir. Yöre M.Ö. 547 Pers istilası öncesinde Lidya Krallığı’na bağlıydı. M.Ö. 334’te Makedonyalı İskender gelene kadar da Pers egemenliği altında olmuş; İskender’e zorluk çıkarmayışının ödülünü ise Helenistik Dönem’de (M.Ö.330 - M.S.30) bağımsızlık kazanarak almıştır. En parlak zamanını Roma Dönemi’nde yaşamıştır. Günümüze ulaşan en sağlam yapı M.S. 3'üncü yüzyılda restore edilen tiyatrodur. Köprüçay Irmağı üzerinde ve onu takip eden yol güzergâhında çok sayıda antik yapı bulunmaktadır. Kemer Köprü, Böğrüm Köprü, Antik Yol, Garnizon Binaları, Su Yolu, Şapel...

Tahtalı Dağı- Olympos Teleferik

Olympos Teleferik Beydağları Sahil Milli Parkı’nın merkezinde, 2365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunuyor. 2365m'de kar keyfi yaşarken Antalya'nın muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz

57.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!