Antalya'da Temmuz Ayında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Şehrini Tanı01 Temmuz 2022
18.9B OKUNMA
Paylaş

Havanın iyiden iyiye ısındığı dolayısıyla tatil planlarının su yüzüne çıktığı bu ayda, haliyle ilk istikamet Akdeniz oluyor. Temmuz ayının ruhuna ve sıcaklığına yakışacak en güzel Antalya rotaları.

Adrasan- Suluada

Adrasan'ın son dönemlerde keşif rotası haline gelen adası Suluada turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumsalı ile Maldivler'i anımsatıyor. Adaya ulaşım Adrasan'dan kalkan tekneler ile sağlanıyor. Yaklaşık bir saat süren bir yolculuğun ardından Suluada'ya ulaşabilirsiniz.

Patara Plajı

Sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın en güzel plajlarından biri olarak bilinen Patara Plajı, Antalya'nın en batısındaki Kaş ilçesinin Gelemiş Köyü sınırlarında yer alıyor. Yaklaşık 18 kilometre uzunluğa sahip olan Patara Plajı, adını Patara Antik Kenti'nden alıyor. 

Patara'ya Nasıl Gidilir?

Kaş'tan ve Kalkan'dan Patara dolmuşları ile ulaşılabilir.

Side Antik Kenti

Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli liman kenti olan Side, Antalya’nın 80 km. doğusunda, Manavgat’ın 7 km. güneybatısında bulunan, 350-400 m. genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Özellikle tarihin içinde yaşamak istiyorsanız Side tam size göre. Tarihi Tiyatrosu, hemen kumsalın yanında uzana tarihi kalıntıları, Apollon Tapınağı, Büyük İhtişamlı Kent Kapısı, Hamamları, Agorası, Eski Evleri ve müzesi ile size tarihi en ince ayrıntılarına kadar yaşatacaktır.

 

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı hem doğal hem kültürel zenginlikleri ile bu bölgeye tatile gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Doğal güzelliği ile ziyaretçileri etkileyen Köprülü Kanyon Türkiye’nin en popüler rafting alanıdır. 

Bostanlık Koyu

Phaselis Antik Kenti'nin Güney limanın hemen yanında bulunan Bostanlık Koyu Antalya'nın en bakir koylarından. Doğa ile iç içe sakin bir deniz keyfi yaşamak isterseniz bu koy tam size göre.

Mehmetali Bükü

Antalya'nın koyların birisi de bu koy. Tekirova sahilinin güneyinde yer alan irili ufaklı koylardan birisi olan Mehmetali Bükü Koyu kamp yapabileceğiniz en güzel yerlerden birisi.

18.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!