Antalya’nın 7 Büyük Markası

Şehrini Tanı16 Mart 2023
32.7B OKUNMA
Paylaş

Antalya her geçen gün iş dünyasının ve girişim fırsatlarının cazibe noktası haline gelmeye başladı, işte Antalya'nın en büyük markaları. 

1-Rixos Hotels

2000 yılında turizm sektöründe söz sahibi olmaya başlayan Rixos Hotels, sektörün başkenti Antalya'da Fettah Tamince tarafından kuruldu. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Hırvatistan, İsviçre, Rusya, Gürcistan, Kazakistan ve Azerbaycan olmak üzere dünya genelinde 27 oteli bulunmaktadır. 

2-Barut Hotels

Barut Hotels 1971 yılında kurulmuş olup, aile şirketi olma geleneği ile oluşmuş kurumsal felsefesini; denizin, güneşin ve eğlencenin kaliteyle harmanlandığı, doğaya uyumlu tesislerinde yaşatıyor. Akdeniz ve Ege bölgesinde toplam 12 oteli bulunmakta.

3-Ekici Peynir

Ekici Peynir, 1957 yılından beri sadece peynir üreterek tüketicilerini kaliteli ve lezzetli peynirlerle buluşturuyor.

Bugün Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında toplam 42.000 m2’lik alanda, günlük 400 ton süt işleme kapasitesine sahip olan Ekici Peynir, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı Türkiye’nin en büyük ilk 1000 şirketi arasında.

4-Adopen

Türkiye’nin lider PVC Pencere üreticisi Adopen, Türkiye’nin ilk pencere üreticilerinden biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu.

Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı. Türkiye’de ve tüm dünyada güvenilir bir marka haline geldi.

5-AGT

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirebileceği hayali ile 1984 yılında çalışmalarına Antalya’da başlayan AGT, bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

6-Yenigün

4 nesildir aynı lezzetleri koruyarak Antalya’da faaliyetine devam eden Yenigün Gıda şu anda 10.000 m2’lik kapalı alana sahip bir tesiste , dünyada sayılı markalara verilen en üst düzey kalite belgesi olan “BRC-A Kalite” belgesi standartlarına uygun olarak üretim yapmakta.

 

7-SunExpress

SunExpress, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor.

32.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!