Antalya'nın En Güzel Kamp Alanları

Şehrini Tanı24 Mayıs 2021
18.6B OKUNMA
Paylaş

Deniz kenarı mı ağaçlar arasında mı, antik kent yanında mı kanyon yakınında mı?  Antalya'nın en güzel kamp noktaları.

Korsan Koyu

Fırtınadan etkilenmediği için geçmişte gemilerin sığındığı Korsan Koyu, bu özelliğiyle kamp tutkunlarının beğeneceği bir yer. Korsan Koyu'nda kamp kurduğunuz süre içinde tur tekneleriyle keyifli bir yolculuğa çıkabilir, Likya Yolu üzerinde bulunan bu alanda yürüyüş yapabilir, tırmanış eğitiminiz varsa belirli alanlara tırmanış gerçekleştirebilirsiniz.

Tazı Kanyonu

Eğer yüksek yerleri seviyorsanız Tazı Kanyonu tam size göre. Yüksekliğin 50-60 metre olduğu Tazı Kanyonu'ndaki ağaçlık alanlara kamp kurabilirsiniz. Zirveye çıkmadan önce mutlaka tüm ihiyaçlarınızı satın almış olmalısınız. 

Maden Koyu

Ormanın ve denizin bir arada bulunduğu bir yer de Maden Koyu. Sesiz, her şeyden uzak bir alanda kamp yapmak istiyorsanız Maden Koyu doğru bir tercih olacaktır. Bölgede işletme bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı alana gelmeden gidermenizde fayda var.

İncekum Kamp Alanı

Yeşil ve mavinin iç içe olduğu 156 dönümlük bir kamp alanı. Kamp alanında bütün ihtiyaçlarınız düşünülmüş çadırınızı alıp gitmeniz yeterli. Uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, akdenizin masmavi sularının tadını çıkarabilirsiniz. 

 

Adrasan

Akdeniz'in en güzel koylardan biri Adrasan. Dilerseniz özel kamp alanlarında yer kiralayabilirsiniz. Adrasana çok yakın olan Olyimpos Antik Kenti'ni gezebilir veya Adrasan'dan haraket eden tekne turlarına katılabilirsiniz. 

Phaselis- Bostanlık Koyu

Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bunalırsanız Phaselis, Antalya merkeze çok da uzak mesafede değil. Phaselis antik kentinin güney limanın hemen yanında bulunan Bostanlık Koyu bölgedeki bakir koylardan birisi. Doğa ile iç içe sakin bir deniz keyfi yaşamak isterseniz bu koy tam size göre.

18.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!