Antalya'nın En İyi 7 Balık Restoranı

Şehrini Tanı13 Ağustos 2020
68.3B OKUNMA
Paylaş

Sevmeyeni çoktur ama seveni daha çoktur balık muhabbetini. Bu cümlede eksik bir şeyler var dediğinizi duyar gibiyiz; Evet evet ‘rakı’. Bu listeyi hem taze balık yemek istiyorum yanında da anasonu eksik etmeyeceğim diyenler için, hem de ben alkol kullanmıyorum ama deniz ürünleri hastasıyım, Antalya’da en iyilerini nerede yerim diyenler için hazırladık. Bir de telefon ve adres bilgilerini ekledik ki burada okuduktan sonra hemen rezervasyon yaptırın yerini kolayca bulabilin diye. Şimdiden afiyet olsun.

Kalamar Balık Evi

Kalamar Balık Evi Akdeniz'in eşsiz manzarası ile sizi karşılıyor. Denize dair aradığınız tüm ürünleri yıl boyunca en taze ve lezzetli  halleri ile bulabileceğiniz bir yer. Sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz keyifli bahçesi veya kapalı alanına mevcut. 

 

Lara Balık Evi

300 kişilik kapalı mekanı bulunan mekan Antalya’nın en büyük restoranlarından. Konyaaltı ve Işıklar’da iki şubesi bulunan Lara Balık Evi’nin iki şubesinde de mükemmel bir manzara mevcut. Bol rakılı bir akşama Antalya Körfez manzarasını da dahil etmek isterseniz Lara Balık Evi doğru adres.

 

Balıkçı İrfan

Antalya’da 20 yıldır, temiz ve titiz çalışmaları ile balık restoran anlayışını değiştiren İrfan Ezdi, Balıkçı İrfan balığa tabakta yeniden hayat veriyor. Mekan çalışanları oldukça temiz ve titiz. Balıkçı İrfan rakı-balık keyfi deyince akla gelen ilk isimlerden biri.

 

Serpme Balık Evi

Mezelerinin lezzetiyle öne çıkan mekanın servisi de bir o kadar methediliyor. Balıkları her daim taze olan Serme Balık Evi'nde, ızgarada yapılan kalkan balığı, levrek, balık kokoreç ve yer fıstıklı Girit kabağı tavsiye edilenler arasında, ayrıca avokado soslu salatası da bir o kadar meşhur. Denemeden bilinmez, henüz yolunuz düşmediyse yolunuzun kesişmesini dileriz.

 

Barınak Balık Evi

Çağlayan Mahallesi'nde yer alan Barınak Balık Evi'nin en bilinen özelliği ailenizle en rahat edebileceğiniz mekanlardan biri olması, ayrıca 'En güzel balık Barınak Balık Evi'nde yenir' iddialarında da haklılıklarını lokum gibi olan ızgara levrekleriyle ispatlıyorlar. Konseptiyle de dikkat çeken mekanda güler yüzlü servisten de memnun kalacaksınız.

 

Sandal Balık - Lara

Bir aile işletmesi Sandal Balık, yazın açık bahçesi, sonbaharda dışı kapatılarak kış bahçesine çevriliyor ve içerisi şömineyle ısınıyor. Ahşap duvarlarında fotoğraflar asılı. Çalışanları, rakının ısısını beğenmediğinizde, masaya ehli-keyf geliyor, masanızdan sıcak ekmeğiniz hiç eksik olmuyor. İnsanı kararsızlığa sürükleyecek çeşitte lezzetleri mezeleri mevcut. Özellikle avokadolu yengeç, isli uskumru ve etli karalahana sarmasını demenizi tavsiye ederiz. 

 

Antalya Balık Evi

Akdeniz'in doyumsuz manzarası eşliğinde, yeşilin dinlendirici büyüsüne sahip bahçesi, birinci sınıf deniz ürünleri lokantası, snack barı ve garden cafesiyle kaliteyi kusursuz yaşayabileceğiniz bir atmosfer.

 

68.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!