Antalya’nın En İyi 7 Börekçisi

Şehrini Tanı14 Kasım 2018
5.9B OKUNMA
Paylaş

Sabah kahvaltılarımızın kadim dostu, misafir ziyaretlerinin vazgeçilmezidir börek. Hele bir de el açması oldu mu, tadına doyum olmaz. Kilo alma korkularını da hiç eder.  Serpme böreği, talaş böreği, Adana usulü su böreği... Antalya'da bu enfes lezzetleri yiyebileceğiniz en iyi 7 börekçisini yazdık. Afiyet olsun...

1-Börekçi Tevfik

Güzel bir güne güzel bir kahvaltı ile başlamak gerekir. Bunun için Antalya’nın meşhur serpme böreğinin adı olan Börekçi Tevfik ustaya gitmelisiniz. 85 yıllık tecrübesi ile Börekçi Tevfik usta börekleri gözünüzün önünde hazırlanıyor. Üstelik Vedat Milor’dan da tam not almış bir mekan.

Adres: Sinan Mahallesi 1255 Sokak  Ay İşhanı Muratpaşa -  Antalya 
Telefon:(0242) 241 5813

2-Elmalı Değirmeni Meşhur Antalya Serpme Börekçisi

Meşhur Antalya Serpme Börekçisi, ustasıyla bilinen mekanlardan. Adı Antalya'ya yayılmış Börekçi Ali ustanın fırının başında olduğu mekan, Antalya usulü serpme böreğin en iyi adresi. Böreklerin arasında fark yok hepsi birbirinden lezzetli, yılların mekanı meşhur serpme börekçiye yolunuz düşmediyse en yakın zamanda gitmenizi öneririz. Biraz kilo aldıracak ama çıkışta sahile doğru yürürsünüz.

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:66  Konyaaltı - Antalya 

Telefon: 0242 2292722

 

3- Zamora

1976'dan beri menüsüne talaş böreğini eklenmiş. Ustalıkla hazırlanan talaş böreği, lezzetiyle ana yemekleri bile geride bırakıp bütün ilgileri üzerine toplamaya aday. 

Adres: Zümrütova Mahallesi Sinanoğlu Caddesi  Muratpaşa - Antalya
Telefon: 0242 3246690

 

4- Üstün Börek

Baklava kadar ince açılmış ve çıtır çıtır, üç yöresel peynir ve bol tereyağlı ile hazırlanan Adana usulü börek yapıyorlar. Kahvaltılarınızvazgeçilmezi olmaya aday. 

Adres: Muratpaşa, Yeşilbahçe mah 1450 Sokak No: 20/D Muratpaşa - Antalya
Telefon: 0532 4057015
 

5- Levent Börekçilik

Sabahın erken saatlerinde yola düşmenin en güzel sebeplerinden biridir börek Levent Börekçilik sabah kahvaltınıza eşlik etmek için ideal. Tepsilerin görünümü bile insanın ağzınızı sulandırıyor. Kızartmakta yanmak arasında bir renge sahip olan kıtır kıtır üst katmanın altında bol peynirli veya kıymalı tepsi böreği. Tepsileri çabuk boşalıyor bizden söylemesi. 

Adres: Arapsuyu Mahallesi Konyaaltı Caddesi  Muratpaşa - Antalya
Telefon: 0532 748 90 22
 

 

6- Enfes Börek

Antalya’da yaşıyor ve hala burada serpme börek yemedim diyorsanız çok şey kaçırmışsınız demektir.  Bir yiyenin bir daha vazgeçemediği serpme böreği en kısa zamanda denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Fener Mahallesi Aylin Apartmanı 1968. Sokak  No:6 Muratpaşa - Antalya

7- Göçmen Börekçisi

Börekler siz sipariş verdiğiniz anda hazırlanıyor ve önünüze sıcacık, taptaze bir şekilde geliyor. Her biri tek tek özenle açılan böreklerin lezzetine doyamayıp tekrar ziyaret edeceğiniz bir mekan.

Adres: Uluç Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Konyaaltı - ANTALYA

Telefon: 0242 2292909

 

5.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!