Antalya’nın En İyi 7 Burger Restoranı

Şehrini Tanı07 Temmuz 2020
33.6B OKUNMA
Paylaş

Antalya'nın Piyazı, Şiş Köftesi ve Serpme Böreği dillere destan. Ancak her gün şiş köfte piyaz, her gün börek olmaz, değişiklik de lazım. Antalya'da hiç de azımsanmayacak kadar lezzetli bir yönünü daha öne çıkaralım dedik: Burgercileri. El yapımı, hepsi birbirinden lezzetli, 7 burgerciyi sizin için derledik.

Buyurunuz yedikçe bizi hatırlayın, şimdiden afiyetler ola.

Supla

Gününüzü lezzetlendirmek, arkadaşlarla bir araya gelip soluğu Supla’da almak için sebebiniz çok. Sulu sulu ev yapımı burger köftesi, damakta iz bırakan cheddar peyniri ve karamelize soğanıyla klasik ‘Cheese Burger’ mi yoksa ev yapımı haburger köftesini, füme dana eti, karamelize soğanI ve cheddar peyniri ile birleştiren ‘The Craft Burger’ mi diye uzun uzun düşünmek zorunda kalabilirsiniz, baştan söyleyelim. Öyle lezzetli ki bir kez tadına bakınca favori mekanlar listenize ekleyeceksiniz.

2- Sota Eat & Drink

Atatürk Parkı'nın içinde  yer alan Sota Eat & Drink'de hamburgerin tadına o kadar güzel ulaşıyorsunuz ki, daha önce keşfetmediğiniz için üzüleceksiniz. Ev yapımı köftelerine ekledikleri birbirinden taze aperatiflerle hamburgerinizi yerken mutlu oluyorsunuz. Şimdiden afiyet olsun :)

3- Route Burger House

Lara, Konyaaltı ve Kültür olmak üzere 3 şubesi olan Route Burger House, sade ve rahat bir dekorasyona, yemeklerde de başarılı sunumlara sahip. Burgerlerde katkı maddeleri kullanmıyorlar, %100 doğal et kullanıyorlar. Doyurucu boyutlardaki taze ve günlük hazırlanmış burgerler farklı baharatlar ve peynirlerle birleşerek  eşsiz lezzetleri oluşturuyor.  Bunlar  bile önemli bir tercih sebebi. 

4- XL Burger

Kendisini ‘İyi burger’olarak tanımlayan XL Burger, ‘kendi burgerini kendin yarat’ seçeneği sunuyor. Köftelerin hazır değil günlük yoğurulduğu mekanda, XL Burger’in ev yapımı burger olarak adlandırdığı birbirinden farklı köftelerle dilediğiniz malzemeleri bir araya getirerek, karnınızı doyurma imkanı buluyorsunuz. Ayrıca, mekanın bir önemli ayrıntısı da limitsiz içecek sunması. 

5- Burger Sound

Çünkü müzik ruhun gıdasıdır. Hayatın acı- tatlı tüm tatları müziğin kalbini oluşturur. "Bu nedenle lezzetlerimize fenomen sanatçıların isimlerini verdik. J. Hendrix, Zeki Müren, Eric Clapton, BB King bu isimlerden sadece birkaçı… Lezzet kavramını, uluslararası araştırmalar, deneme yanılma yöntemi ile geliştirdiğimiz ev yapımı soslar ve butik seçilmiş etler ile harmanladık. Sonucunda ise sizin için “ses getiren lezzetler yarattık.” der mekan sahipler. Biz gittik gördük, kocaman hamburgerleri tam 'yeme de yanında yat' kıvamında.

6- Texas Buffalo Burger

Kendilerine 'Galaksinin En İyi Hamburgercisi' diyorlar. Soğuk tedarik zincirleri ile ürünlerinin en taze hallerini koruyorlar, burger köfteleri her gün taze soslar ve baharatlarla hazırlanıp servis ediliyor. Dekorasyonu rahat ve samimi, porsiyonları ise oldukça doyurucu. 

7- El Burger Handmade

Hamburger sizin için yemekten öte aşk ise  LovenBurg'da sizinle aynı duyguları paylaşıyor. Ev yapımı köfteleri, özel soslarının tadı ile kalbinize giden yolu fethediyor. 

33.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!