Antalya'nın En İyi 7 Köfte-Piyazcısı

Şehrini Tanı13 Mart 2023
86.2B OKUNMA
Paylaş

Antalya diyince akla ilk gelenlerden biri olan 'Köfte - Piyaz' ikilisinin en iyi yapıldığı 7 restoranı sizler için derledik.

1- Piyazcı Ahmet

20 yıllık deneyimleriyle Antalya'nın en meşhur köfte piyazcılarından biri olan Piyazcı Ahmet, Vedat Milör tarafından da beğenilen piyazıyla öne çıkıyor. Izgara ve şiş olarak iki ayrı köftesi bulunan Piyazcı Ahmet’in piyazı ise çoğu kişi için Antalya piyazı budur işte dedirtiyor. Yemek sonrası ise harika fırında kabak tatlısının da tadına bakmadan sakın ayrılmayın.
 

Adres: Altındağ Mh., 166. Sokak 29/A, 07050 Muratpaşa/Antalya
Tel: (0242) 243 34 47

2- Piyazcı Hüseyin

Köfte piyazınızı yiyip bir de üstüne nefes bir kabak tatlısı yiyebileceğiniz harika bir bir ortam piyazcı Hüseyin. Çok lüks olmasa da yediğiniz yemeğin lezzetinin verdiği lüks hissi ile uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir lezzet şöleni yaşatan Piyazcı Hüseyin, Antalya’nın ilk akla gelen köfte-piyazcılarından biri.
 

Adres: Hamidiye Caddesi, 238. Sokak, No:10 Yildiz, Muratpasa / Antalya
Tel: (0242) 335 27 28

3- Piyazcı Sami

Tarihi bir  lezzeti tadıyoruz Piyazcı Sami'de.1920’li yıllardan beri babadan oğula geçen bir efsane. Şimdiler de Sami Bey’in oğlu Recep Anaç işletiyor Piyazcı Sami’yi. 100 yıllık bir tarih ile yapılıyor köfte piyaz.

Adres: Elmalı Mah. 25. Sok. No: 5 Hükümet Konağı Karşısı Muratpaşa/Antalya
Tel: (0242) 244 91 90

4- Arap Nazmi

1978’den beri Antalya'nın köklü restoranlarından biri olarak değerini ve lezzetini koruyan Arap Nazmi, Antalyalıların vazgeçilmez köfte piyaz yeme noktalarından biri, hatta ilk akla gelenlerinden. Kırcami, kaş ve Meltem’de şubeleri bulunan Arap Nazmi’nin şiş ve ızgara olarak bulunan klasik köftelerinin yanında menüsünü çeşitli tatlarla da zenginleştirmiş durumda. İster piyazınızın yanında köfteniz eşlik etsin, ister köftenizin yanında piyazınız eşlik etsin Arap Nazmi’de ne yerseniz pişman olmazsınız.
 

Adres: Şirinyalı, Sinanoğlu Cd., Muratpaşa/Antalya
Tel: (0242) 316 91 92

5- Şişçi Ramazan

Antalya’nın en sevilen yerlerinden biri olan Şişçi Ramazan Uncalı ve Şarampol'deki şubeleriyle sade ve gösterişten uzak bir mekan olmasıyla karşımıza çıkıyor. Merkezi lokasyonu ile Antalya’da köfte yemek istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken lokantalardan bir tanesi. Harika köftesi, altındaki pidesi yanında közlenmiş biberi ve soğanıyla birlikte bir bütün oluşturuyor. 

Adres: Kızılsaray mah., Yener Ulusoy Blv. Bilgiç apartmanı Muratpaşa/Antalya
Tel: (0242) 242 66 37

6- Volkan Şişçi Kadir'in Yeri

Sebze meyve halinin içinde bulunan bir esnaf lokantası Volkan Şişçi Kadir’in Yeri. Ünü Antalya’yı da aşan lokanta birçok ünlü şefin de severek geldiği yerlerden biri. Şiş köfte ve piyazıyla ün salan Kadir'in yeri aynı zamanda kabak tatlısını Antalya usulü ile hakkını vererek yiyebileceğiniz en iyi lokantalardan biri. 

Adres: Güneş Mahallesi, Yeni Toptancı Hal, Altınova Cd. No:840 Kepez / Antalya
Tel: 0(536) 500 02 88

7- Meşhur Aksu Köfte Piyaz Cihat'ın Yeri

İşletmecisinin samimi muhabbeti ve içten servisleriyle Antalyalıların gitmek için yolunu değiştirdiği lokasyonlardan biri haline gelen Cihat’ın Yeri, köftesinin hafifliği ve her daim taze bulundurduğu piyazı ile gönüllerde taht kurmuş durumda. Antalya – Serik Karayolu üzerinde bir benzin istasyonunun hemen yanında bulunan lokanta son zamanlarda Antalyalıların favorisi.


Adres: Barbaros Mh. Serik Cd. NO:252/2 AKSU/ANTALYA
Tel: 0532 495 24 55

86.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!