Antalya'nın En İyi 7 Ocakbaşı Mekanı

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
21.2B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da ocakbaşı, kebap ve rakı denince akla hangi mekanlar geliyor? Biz sizin için kısa bir lezzet turu hazırladık bile...

7- Gazikent Ocakbaşı

Antalya'da salaş, samimi bir ocakbaşı arayışı içerisindeyseniz Gazikent Ocakbaşı'na kesinlikle uğramalısınız. Sizi sıcaklığı ve güler yüzlülüğü ile evinizde hissettirecek Nuri ustanın, lezzetli ellerinden bir kuzu şiş yemenizi de özellikle tavsiye ediyoruz.

Telefon: (543) 325 9608

Adres: Gençlik Mahallesi, Işıklar Caddesi, 37/B, Muratpaşa/Antalya

6- Adanus Ocakbaşı

Adanus isminden de belli olacağı üzere, konu Adana kebap olunca oldukça iddaalılar fakat Adanus'a gittiyseniz kaşarlı patlıcanının da tadına bakmadan kalkmamalısınız. Açık alanı ve makul fiyatlarıyla Konyaaltı'nda tercih edebileceğiniz rahat bir mekan.

Telefon: (242) 228 5141 

Adres: Gürsu Mahallesi, 312 Sokak, Huzur Apartmanı, No:12A Konyaaltı/Antalya

 

5- Lara Ocakbaşı

Sazlı sözlü bir eğlence için de, kafa dinlemek için de Lara Ocakbaşı yıllardır aynı noktada. Eğer siz de ocakbaşında oturup leziz bir çöp şiş yemek ve Hıdır Gün’ün muhteşem bağlamasını dinlemek istiyorsanız kesinlikle buraya bir uğramalısınız.

Telefon: (242) 324 44 16

Adres: Barınakları bulvarı, Çağlayan mahallesi, Muratpaşa/Antalya

4- Çatı Ocakbaşı

Kebap, rakı, muhabbet ve fasıl dörtlüsünün yanına bir de ev sıcaklığını eklediğinizde tam olarak Çatı Ocakbaşı’ndasınız. Nezih ortamı ve güler yüzlü çalışanlarıyla sizi çok rahat ettirirken fazlasıyla da eğlendireceklerine emin olabilirsiniz.

Telefon: (538) 358 07 07

Adres: Şirinyalı Mahallesi, İsmet Gökşen Caddesi, Lider Plaza, Muratpaşa/Antalya

3- RN Ocakbaşı

Özenle hazırlanmış etleri, mini fasıl ekibi ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile RN Ocakbaşı misafirlerini mutlu etmeyi çok iyi biliyor. Kendinizi özel hissetmek ve huzurlu bir akşam geçirmek istiyorsanız kesinlikle RN Ocakbaşı’nı denemelisiniz. 

Telefon: (532) 324 79 99

Adres: Çağlayan Mahallesi, 2000 sokak, Caner Mete Apartmanı, No: 8-A Muratpaşa/Antalya

 

2- Rayb Ocakbaşı

2009’dan beri çizgisini bozmadan hizmet vermeye devam eden Rayb Ocakbaşı’nın biliyoruz ki seveni çok fakat sizin hiç yolunuz düşmediyse veya henüz denemediyseniz marine edilmiş süt danasından et şişi denemeye değer. Arnavut ciğeri, hibeş, fava ve köpoğlu mezeler arasında başı çekiyor ve Rayb, peyniri kadim dostu kavundan ayırmıyor.

Telefon: 02423167601

Adres: Şirinyalı Mahallesi, Eski Lara Yolu, No:96 Muratpaşa/Antalya

 

1- Nobel Konyaaltı

Tadına doyum olmayan ocakbaşı lezzetlerinin ve gönülleri dolduran türkülerin mekanı Nobel Konyaaltı, misafirlerini 17 yıldır özenle ağırlıyor. Nobel’in birçok spesiyalinin arasından biz özellikle Lokma Kebabını ve özel soslu kanadını tavsiye ediyoruz fakat iyi bildiğiniz Adana kebabını bir de Nobel’de denemelisiniz ki gerçek lezzetin tadına doyum olmasın. 

Telefon: 0(242) 228 37 43

Adres: Akdeniz Bulvarı No:80, Konyaaltı/Antalya


 21.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!