Antalya'nın En İyi 7 Tatlıcısı

Şehrini Tanı04 Ocak 2022
7.1B OKUNMA
Paylaş

Yöreselden dünya lezzetlerine Antalya'nın en iyi tatlı duraklarını sizler için derledik.

1-asTajmahal Künefe ve Kahvaltı

Antalya Konyaaltı’nda bulunan asTajmahal Künefe’de katmerin çeşitli varyasyonları ile fıstık ve kaymağın tadına varırken, künefenin eriyen harika peyniri ile lezzeti ikiye katlayın. Künefe, burma kadayıf ve katmer gibi lezzetli Gaziantep tatlılarını tadarken, asTajmahal’in doyurucu kahvaltısını da denemeyi sakın unutmayın!

2-Sade Patisserie

Kruvasanı ile ön plana çıkan Sade Patisserie artisan* üretim yapıyor. Genel olarak Fransız tatlıları bulabileceğiniz Sade Pattisserie’de kruvasan, makaron, panna cotta, kiş gibi tatların tadına varırken yanında eşlik edecek kahvenizi de sipariş etmeyi unutmayın.


*Artisan Üretim: Ev yapımı, el yapımı, küçük miktarlarda üretim, koruyucu ve katkı malzemelerinin
kullanılmayıp geleneksel tekniklerle üretim yapmak.

3-Konak Dondurma

Elmalı’nın sütbaşı çiftliğinden gelen taze keçi sütleri ile doğal ve katıksız bir şekilde yapılıyor dondurmaları. Bol çeşidin hakim olduğu Konak Dondurma’da %100 keçi sütü kullanıldığı için inek sütü alerjisi olanlar ve diyet yapan, diyabet hastaları olan müşterilerine uygun olarak da ürün sunabiliyorlar. Ayrıca sadece dondurma değil, menülerinde farklı tatlılar da mevcut.

4- Antalya Queen Waffle

Sahil Antalya parkında bulunan Queen Waffle taze meyveleri, lezzetli çikolatası ve çeşitli tarzda waffleları ile tatlı severlerin gözdesi.

5- Pango

Tatlı konusunda değişiklik yapmak, şerbetli tatlılardan biraz uzaklaşıp çikolata ve hamurun tadına varmak için Konyaaltı’nda bulunan Pango’ya mutlaka şans vermelisiniz. Minik pankeklerle ve dilediğiniz meyvelerle kendiniz belirlediğiniz tabağınızı oluşturup waffle esintileri taşıyan tatlınızın tadına varabilirsiniz.

6- Ünlüoğlu Baklavaları

Gaziantep baklavasının ününü ve lezzetini 36 yıldır Antalya’da sürdüren Ünlüoğlu Baklavaları ile harika bir lezzet yolculuğuna çıkacaksınız.

7- Zamora

Antalya’da üç kuşaktır lezzetinden ödün vermeden süre gelen yanıksı dondurmasının tadı ile akıllara kazınan Zamora dondurma denince ilk akla gelen yer oluyor. Dondurmanın yanı sıra diğer lezzetli tatlılarını da tadına bakmadan es geçmeyin.

7.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!