Antalya’nın Meşhur 7 Çorbacısı

Şehrini Tanı30 Temmuz 2018
55.1B OKUNMA
Paylaş

Çorba, her ne kadar soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olsa da biz çorbanın yazı kışı olmadığına inananlardanız. Karnı çok aç olmayların, diyet yapların, içim ısınsın diyenelerin kurtarıcısıdır çorba. İçimizi ısıtan, dostlar ile bir araya getiren her şey yılın dört mevsimi kabulümüzdür. Dumanı üstünde tüten Antalya'nın en meşhur 7 çorbasını sizler için yazdık. 

1. Mevlana Lokantası

Antalya’nın 7/24 açık çorbacısıdır. Gece eğlence dönüşü canınız çorba çektiğinde, mutlaka işkembe çorbasını ve meşhur salçalı ekmeğini denemeyi unutmayın. Küçük bir hatırlatma, gece yiyeceğiniz salçalı ekmeği fazla kaçırmayın size kilo olarak geri dönebilir.

 

2.Paçacı Şaban

Antalya’nın en eski çorbacısı, Paçacı Şaban sadece sabahları 06.00-12.00 saatleri arasında açık. Paçacı Şaban, lezzetli çorbalarını Tahılpazarı’ndaki duvarları eski Antalya’yı anlatan fotoğraflarla süslü küçük dükkanında yapıyor. Kelle paça, ayak paça ve beyin paça çeşitlerinin bulunduğu Paçacı Şaban’ın müdavini olacaksınız.

 

3.Paçacı Şemsi

Taa sokağın başından gelir mis gibi sarımsaklı kelle paçanın kokusu. Antalya’nın en eskilerindendir Paçacı Şemsi. Simitli kelle paça, tuzlama, işkembe, tavuk çorbası, mercimek ve sakatat çorbalarını karışık olarak servis ediyorlar. Geceleri çok kalabalık oluyor yer bulamayabilirsiniz.

 

4.Paçacı Nevzat

Paça çorbası, ustalık işidir. Paça çorbası ağır pişer, piştikten sonra kıvamlı kalır. Paçacı Nevzat'da usulüne uygun bol şifa kaynağı paça çorbanızı içebilirsiniz. 

 

5.Kaleiçi Çorbacısı

Kaleiçi’nin müdavimleri burayı iyi bilirler. Gecenin kapanış noktası daima burasıdır. Enfes mercimek çorbasını demenizi tavsiye ederiz. 

 

6.Nazar Çorba Kebap Pide Salonu

Çağlayan Mahallesi’nde oturanların iş çıkışı en çok uğradıkları yerlerden biridir. İş çıkışı ne de güzel gider şöyle sıcacık bir kase çorba…

 

 

7.Meşhur Çorbacı Yunus

Ahatlı Mahallesi ve çevresindekilerin, öğle araları ve akşamları en uğrak noktası.

 

55.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!