Antalya'nın Mücadeleyi Öğreten 7 Otobüsü

Şehrini Tanı22 Haziran 2020
25.1B OKUNMA
Paylaş

Millet olarak sırt sırta ,omuz omuza, kafa kafaya, verdiğimiz en kutsal yerdir otobüsler. Biz direnmeyi, düşene el vermeyi, bütünleşmeyi, birliği, şoföre kaptan demeyi bu yollarda öğrendik.

Yeri geldii koltuğunu bırakmamak için kör olmayı diledik, yeri geldii vatanını terk eden gurbetçi edasıyla nice pencere kenarları bırakmayı da bildik. Sevap dediler, günah dediler, sen küçüksün, gençsin deyip hor gördüler. İtildik, kakıldık yine de yıkılmadık. Her şeye rağmen iki durak sonra inen aşkı da tattık. Biz her güne yeni bir sınavla başladık ve bunlardan hep sınıfta kaldık.

1-UC32 (kıyamet alameti)

Ne zamandır ki bu otobüs boş gezer insanlar yan yana ayakta gidebilir, bilin ki o gün kıyamet günüdür!

Antalya’nın gittikçe küçültülen ama asla büyütülmeyen, tıklım tıklım minibüsü. Kimi zaman tekerleklerinden ateş çıktığı görülüyor. Bazı rivayetlere göre de doluluğu kabullenemeyen şoförlerin yanlarında ek tabure taşıdığı söyleniyor.

2-KL08 (uyumayan otobüs)

Sabahlar olmasın otobüsü!

Bu otobüsün güzergahı kiraya zam sebebi. 24 saat oluşu onu özel yapıyor.Zenginin otobüsü mü olur? Olur. Kl08 bir zenginlik itemidir. Taksilerle kapışan bir sosyal statüsü var. Lisenin en popüler çocuğu gibi asla boş kalmaz. Klastır ama yan yata yata gider.(acı çeker belli etmez.)

3-VF01 (Fakülte'den geçer mi? )

Akdeniz Üniversitesi’nin diğer adıdır Fakülte. Hala anlaşılamayan sebeplerden dolayı üniversiteye Fakülte demekte ısrar eden bi’ topluluk var ve durdurulamıyor.Üniversite’nin Meltem kapısında Aksaray minübüsü muamelesi gören 01, okul içindeki durağında istenmeyen evlat muamelesi görüyor. Bu trajedi gün boyu akıp gidiyor.

4- VF02 (01 de neymiş! )

Astım başlangıcı otobüsü. Havasızlığın adresi, özel seçilmiş insanları ve şoförleri var.” Nolur almayın artık” cümlesine “in ablacım o zaman, ablayı indirin!!” cevabıyla error veren insan örgütlenmesiyle karşılaşılmasına sebep olan otobüs. 

5- LF09-LF10 (Kültür otobüsü)

İki uç noktanın birleştirici otobüsleri. Akşamları Meltem’de toplama kampına götürülen insan örneklerine rastlamamanız mümkün değil. Buharlaşan pencerelerinde itiraflara, son arzulara denk gelmeniz muhtemel.Kapı kapı bırakan servis gibidir LF ailesi.

Öğrenci kentine (Kültür’e) akın eden topluluğu taşımakla mükellefler.

6- KC06 (Romantik otobüs)

Görebilene deniz manzaralı bir güzergahı var. Her çeşit insana rastlanabiliyor. Bileğinde çanta takılı bir kıza da rastlayabilirsiniz, ayaktaki yerine bile göz diken teyzeye de. Ama hepsinin ortak özelliği oturabilme hayaliyle ayakta kalabilme mücadelesidir.

7- LC07 ( Çeşitsever otobüs)

Antalya’nın uluslararası otobüsü. Kundu’ya kadar 3 mevsimi yaşayan otobüste 3 dili öğrenmek de garanti.

25.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!