Antalya'nın Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Plajı

Şehrini Tanı27 Mayıs 2019
26.6B OKUNMA
Paylaş

Türkiye’nin ve dünyanın turizm cennetlerinden Antalyamızda birbirinden güzel plajlar var. Gerçekten en iyilerini seçerken zorlandık. İşte o müthiş doğa harikası plajlar.

1- Konyaaltı Sahili

Antalya'nın pırlanta gerdanlığı olarak adlandırılan Konyaaltı Sahili, Antalya Müzesi'nin karşısında yer alan Varyant'tan başlayan sahiliyle 1 buçuk kilometrelik uzunluğa sahip. Antalya denildiğinde akla ilk gelen plajlardan bir tanesi olan Konyaaltı Plajı, çakıl ve kum karışımından oluşmaktadır. 

2- Kemer Plajı

Kemer'de Beldibi mevkiinden başlayıp Tekirova'ya kadar olan bölüm genellikle ince kumlardan oluşan doğal bir plajdır. Kemer merkezde Belediye Plajı, yat limanı yanındaki Ayışığı Plajı ve Phaselis Plajı denize girenler tarafından tercih edilen plajlardandır.

3- Adrasan Plajı

Adrasan, eski adıyla Çavuşköy, 2 kilometre uzunluğundaki kumsalıyla Kumluca'ya yakın doğal güzelliklere sahip bir yerleşim birimi'dir. Adrasan, yerli köy halkının turizm yaptığı ender yerlerden biri.  Adrasan Plajı’nda kısa bir süre içerisinde içinizi huzur kaplıyor. 

4- Falez Plajları

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalyalıları falezlerden Akdeniz’in mavilikleriyle buluşturduğu falez plajları, tertemiz denizi, çevreye duyarlı tesisleri ve sunduğu hizmetlerle plajlarında 'Mavi Bayrak' dalgalandırıyor. Antalya'nın Eski Lara Yolu şeridinde bulunan falez plajlarında, şezlon şemsiye kullanımı dışında ücret talep edilmiyor. 

5- Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı Alanya'nın tarihi Yarım adasının Batısından Damlataş Plajı'nın bitimi ile başlar ve 2 kilometrelik bir uzunluğuna sahiptir. Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.  Mavi bayraklıdır. Huzur bulacağınız plajlardan biridir

6- Patara Plajı

Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.

Caretta Caretta’ları ve yaşam alanlarını koruyun.

7- Kaputaş Plajı

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajıdır. Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. Şon yıllarda oldukça ünlenmiştir. Mutlaka görmeniz gereken doğa harikalarından bir yerdir.

26.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!