Antalya'ya İlk Defa Gelenlerin Mutlaka Gitmesi Gereken 7 Yer

Şehrini Tanı01 Haziran 2023
3.5B OKUNMA
Paylaş

Antalya, Türkiye'nin turistik açıdan en popüler şehirlerinden birisi. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, plajları, antik kentleri ve kültürel mirası ile ziyaretçilere muhteşem bir deneyim sunuyor. Antalya'ya ilk defa geliyorsanız, bu yerlerde kendinize özgü bir deneyim yaşayacaksınız ve Antalya'nın eşsiz güzelliklerini keşfedeceksiniz. 

1- Konyaaltı Plajı 

Antalya'nın en popüler plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı yaklaşık 7 km uzunluğunda. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bu eşsiz bölge, ulaşım kolaylığı sayesinde, kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri.
 

2- Düden Şelalesi 

Kepez ilçesi sınırları içerisinde yer alan şelale Antalya’nın görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Şelalenin etrafındaki muhteşem doğaya hayran kalacaksınız.
 

3- Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti, Antalya’ya yaklaşık 58 km. Kemer’e 12 km. mesafede, Akdeniz’e uzanan küçük bir yarımada üzerinde yer alır. Antalya otogarından kalkan Kemer otobüsleri ile yol üzerinde inip kısa bir yürüyüşün ardından kente ulaşabilirsiniz. Kent 3 farklı liman bölgesinden oluşuyor. Müze kartı sahipleri giriş için ayrıca bir ücret ödemiyor.
 

4- Kaputaş Plajı

Daha ilk anda görenleri etkileyen, güzelliğiyle Antalya’nın ve Türkiye’nin sayılı plajları arasında yer alan Kaputaş Plajı, Kaş’a, 20 km. Kalkan’a, 7 km. mesafede bulunuyor. Bir doğa harikası plaj, Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde konumlanıyor.
 

5- Ayışığı Plajı

Kemer ilçesinin en güzel koylarından biri olan Ayışığı Koyu, ilçe merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunuyor.
 

6- Çıralı Plajı

Antalya’ya yaklaşık 83 km. Kemer’e 28 km. mesafede bulunan Çıralı, 3,5 km’lik eşsiz kumsalı ve çarpıcı doğal güzellikleri ile bölgenin en popüler tatil bölgelerinden birisi. Tertemiz berrak suları ile Antalya’nın en güzel denizlerinden birine sahip olan Çıralı, günün her saati keyifli vakit geçirmek için sayısız imkanlar sunuyor.
 

7- Patara Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesine 43 km. uzaklıkta yer alan Patara Plajı, muhteşem doğası, dünyanın en eski meclis binasını barındıran binlerce yıllık tarihi, çölleri aratmayan altın rengi kumları ve uçsuz bucaksız denizi ile dünyanın en güzel plajları arasında gösteriliyor.
 

3.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!