Doğu Garajı'na Ait Herkesin Bildiği 7 Özellik

Şehrini Tanı28 Kasım 2018
11.3B OKUNMA
Paylaş

Bir gün hep beraber Doğu Garajı’na gidelim, oturalım bir yere çaylar bizden. 

1- Durak

Doğu Garajı Antalya’nın ulaşım merkez üssü. Her köşesine gidilebilecek bir toplu taşıma aracı bulursunuz. Otobüsler, dolmuşlar, Ant Ray burada buluşur.  Eğer gideceğiniz yere buradan bir vasıta yoksa kusura bakmayın hemen köşede taksi durağı var. :)

2- Dershaneler

Antalya’nın üniversiteye giden yolu gibidir Doğu Garajı. Büyük ölçüde dershane ihtiyacını karşılar bu bölge. Kafanızı kaldırdığınızda Antalya’da ilk yüze giren öğrencilerin dev posterlerini görürsünüz.

3- Start Otel

“ Start Otel’in hemen çaprazında” Doğu Garajı yol tarifi itemidir Start Otel. Ama kabul edelim herkes buranın adı Star Otel diye bilir.

4- Öğrenciler

Dershaneler çok olunca, canlarımız, geleceğimiz, öğrencilerimizde ellerinde YGS,  LYS, KPSS kitaplarıyla zombi gibi gezerler. Özellikle öğlen 1 gibi elinizi sallasanız öğrenciye çarpar. :)

5- Çukur

Antalya’nın gizemi, bilinmezi. Doğu Garajı’na o çukur kazıldığında ilkokula giden çocuklar üniversitede büte kalmaya başladı. Alıştık artık biz, o çukur olmadan olmaz. Antalya’ya gelen misafirlerimizi buraya götürür olduk. Çukur turizmini başka bir boyuta taşıdık artık bu çukurdan çıkan tarihi eserler Şarampol Caddesi'nde sergileniyor. Şimdilerde bir inşaat var ne zaman biter kimbilir. 

Bitince böyle olacakmış biz görür müyüz bilinmez :)

 

6- Çantacılar

Sırt çantası, valiz, el çantası, birebir kopya markalar “ Buyrun içeride çeşitlerimiz var”. Sıra sıra çantacılar aralarında tatlı (evet tatlı) rekabetle yıllardır ordalar.   Tavsiyemiz, çanta alırken hemen yan dükkandan da bir fiyat alın. İllaki düşer.  :)

7- Seyyar Satıcılar

Hep aynı yerdeler. Hemen şeyin karşısında, Start Otelin. :) Yere serilmiş bahçeden organik olarak  gelmiş sebzeler, meyveler.  Teyzeler yaklaşık 2 saatte hepsini satar giderler, indirim istemeyin.  Biz yaptıramadık :) 

11.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!