Huzur Dolu Bir Tatil Arayanlara: Antalya'nın En Sakin Kasabaları

Şehrini Tanı06 Nisan 2021
34.5B OKUNMA
Paylaş

Doğal güzellikleri bir yana kültürel mirasıyla da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Antalya'da sakin bir tatil hayali kuranlar için pek çok kasaba bulunuyor. Oksijene doyacağınız tertemiz havası, masmavi denizi, yemyeşil bitki örtüsü ve her biri birer kültür mirası olan antik kentleriyle Antalya, yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Huzur dolu bir tatil arıyorsanız listemize göz atın. 

Side

Side Antalya'nın Manavgat ilçesinde, sahil şeridinde yer alıyor. Side’nın masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz. Side pek çok tarihi kalıntıyı bulunduruyor Apollon, Athena, Dionysos Tapınaklarını ziyaret edip, Antik Liman’da yürüyüşe çıkabilirsiniz. “Deniz, kum, güneş üçlemesinin tadını çıkarmak istiyorum” diyenlerdenseniz, Side’nin masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz.

Finike

Portakal ağaçlarının kokusunda uyanmak isterseniz Fineke tercihiniz olmalı. Antik dönemde Finikeliler'in en önemli ticaret merkezlerinden biri olan biri olan Finike, tarihin kalıntıları arasında kültüre doyacağınız bir kasaba. Fenike’de; Arykanda, Limyra, Rhodiapolis Antik kentleri, Elmalı Müzesi ve Suluin Mağarasını ziyaret edebilirsiniz

Kumluca- Adrasan

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan Adrasan, Akdeniz’in en güzel kumsallarından birine ev sahiplği yapıyor. Yaz aylarında nüfusu kalabalıklaşa Antalya’da sakin bir yer arayanlar tatillerini Adrasan’da planlayabilir. Yemyeşil çam ağaçlarıyla kaplı doğası, masmavi deniziyle Akdeniz iklimini hissedeceğiniz Adrasan’da Yanartaş’ı ziyaret edebilir, Likya Yolu’nda trekking yapabilir ya da düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Kaş- Kalkan

Muhteşem tarihi ve doğasıyla Antalya'nın minik sahil kasabası Kalkan'a hayran kalacağınıza eminiz. Hititlerden Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara birçok uğarlığa ev sahipliği yapmış olan Kalkan tarihi açıdan oldukça zengin. Tatilinizde su ve doğa sporları yapmak isterseniz Kalkan doğru bir tercih olacaktır. 

Demre- Üçağız

Atalya'nın en güzel, en huzurlu yerlerinden birisi Demre Üçağız. Geçmişinin çok eskilere dayandığı Üçağız; tarihin, yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği bir yer.

Kemer- Tekirova

Antalya'nın Kemer ilçesinde mavi ve yeşili ile gelenlerini karşılıyor Tekirova. Birçok extrem sporunu da yapabileceğiniz Tekirova'da, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

34.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!