Huzur Dolu Bir Tatil Arayanlara: Antalya'nın En Sakin Kasabaları

Şehrini Tanı23 Ağustos 2019
3.3B OKUNMA
Paylaş

Doğal güzellikleri bir yana kültürel mirasıyla da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Antalya'da sakin bir tatil hayali kuranlar için pek çok kasaba bulunuyor. Oksijene doyacağınız tertemiz havası, masmavi denizi, yemyeşil bitki örtüsü ve her biri birer kültür mirası olan antik kentleriyle Antalya, yaz aylarında yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlıyor. Huzur dolu bir tatil arıyorsanız listemize göz atın. 

Side Antik Kenti

 Side Antalya'nın Manavgat ilçesinde, sahil şeridinde yer alıyor. Side’nın masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz. Side pek çok tarihi kalıntıyı bulunduruyor Apollon, Athena, Dionysos Tapınaklarını ziyaret edip, Antik Liman’da yürüyüşe çıkabilirsiniz. “Deniz, kum, güneş üçlemesinin tadını çıkarmak istiyorum” diyenlerdenseniz, Side’nin masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz.

Finike

Portakal ağaçlarının kokusunda uyanmak isterseniz Fineke tercihiniz olmalı. Antik dönemde Finikeliler'in en önemli ticaret merkezlerinden biri olan biri olan Finike, tarihin kalıntıları arasında kültüre doyacağınız bir kasaba. Fenike’de; Arykanda, Limyra, Rhodiapolis Antik kentleri, Elmalı Müzesi ve Suluin Mağarasını ziyaret edebilirsiniz

Adrasan

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan Adrasan, Akdeniz’in en güzel kumsallarından birine ev sahiplği yapıyor. Yaz aylarında nüfusu kalabalıklaşa Antalya’da sakin bir yer arayanlar tatillerini Adrasan’da planlayabilir. Yemyeşil çam ağaçlarıyla kaplı doğası, masmavi deniziyle Akdeniz iklimini hissedeceğiniz Adrasan’da Yanartaş’ı ziyaret edebilir, Likya Yolu’nda trekking yapabilir ya da düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Kalkan

Muhteşem tarihi ve doğasıyla Antalya'nın minik sahil kasabası Kalkan'a hayran kalacağınıza eminiz. Hititlerden Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara birçok uğarlığa ev sahipliği yapmış olan Kalkan tarihi açıdan oldukça zengin. Tatilinizde su ve doğa sporları yapmak isterseniz Kalkan doğru bir tercih olacaktır. 

3.3B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!