Mutlaka Keşfetmeniz Gereken Kemer Koyları

Şehrini Tanı22 Haziran 2022
26.1B OKUNMA
Paylaş

Antalya'nın her köşesi ayrı bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Kemer'de bulunan doğa ile baş başa kalabileceğiniz bu koyları mutlaka görmelisiniz.

Kaynak: 1

Bostanlık Koyu

Phaselis antik kenti güney limanın hemen yanında bulunan Bostanlık Koyu doğa ile iç içe sakin bir deniz keyfi yaşamak isteyenlere göre. Kemer'e 15 km uzaklıkta bulunan bu koya ulaşım belli bir noktaya kadar yapılabiliniyor.

 

Kleopatra Koyu

Mavi ve yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu bir koy. Doğa ile baş başa kalıp keyifli vakit geçirmek isterseniz bu koyu tercih edebilirsiniz. 

Çıralı

Kemer’e 28 km. mesafede bulunan Çıralı, muhteşem doğal güzellikleri ve 3.5 km’lik plajı ve kumsalı ile mutlaka görülmesi gereken önemli plajlardan birisi. Olimpos ve Yanartaş'a yakınlığı sebebiyle oldukça popüler bir tatil beldesi komundadır. 

Harita bilgisi için buraya tıklayınız.

Mehmetali Bükü

Antalya'nın en bakir koyların birisi bu koy. Tekirova sahilinin güneyinde yer alan irili ufaklı koylardan birisi olan Mehmetali Bükü Koyu kamp yapabileceğiniz en güzel yerlerden birisi.

Maden(Atbükü) Koyu

Mavinin ve yeşilin buluştuğu eşsiz Antalya koylarından bir Maden (Atbükü) Koyu. Maden (Atbükü) koyuna kızıl çam ormanı içerisinden akdenize paralel ilerleyen eşsiz bir yol ile ulaşılıyor. İnce çakıllı plajı ve berrak denizi ile kamp tutkunlarının uğrak yeri olan koya Çıralı Plajından tarihi likya yolu patikası ilede ulaşmak mümkün.

Harita bilgisi için buraya tıklayınız.

26.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!