Yolda Görseniz Tanıyamayacağınız Sözde Tanıdıkları Antalya'da Gezdirebileceğiniz 7 Yer

Şehrini Tanı02 Nisan 2019
5.1B OKUNMA
Paylaş

Herkesin sosyal ağında ekli fotoğraf ya da bir gönderi paylaştığında altına yorum atmasından korktuğu, uykularını kaçıran bir “tanınmayan tanıdık” sınıfı vardır. Şimdi bilinçaltımıza anlamsızca hükmeden bu sınıftan intikam alma zamanı !

1- Gündüz Gidilen Kaleiçi

Vereceğiniz izlenim: Harika bir turistik gezi. Antalya’nın barlar sokağı olarak geçiyor. (Topuklu giymek isterse katiyen ses çıkarmayın)

Saat kulesinden başlayan o eşsiz yokuştan gezinize başlayın. Yokuş iyidir. Başı dönene kadar gezdirin, her sokak birbirinin aynısı zaten ya halıcı ya baharatçı ya da hediyelikçi.

Yat limanına, aralarında nerdeyse 1m yükseklik bulunan merdivenlerden indirin ve yokuştan çıkarın. “Şiir Sokakta’nın" muhteşem yazılarının olduğu bir yolda durun o okuyorum sanarken, siz işinizi garantiye alıp yokuşa yakın bir yerden uzaklaştırın, düzlük bir yere bayılsın. Sonuçta fotoğrafınızın altına “ne kadar büyümüşsün, nasılsın canım” dedi. 

2- Güllük Caddesi

Caddenin sonundaki o Antalya kalp yazısında birkaç kare fotoğraf çektirin. Malum Paris’in kulesi, Antalya‘nın da kalpli yazısı dolap süsü gibi yer.

3- Ömür Tüketen Kafeler

Bazı kafeler var ki sipariş verdikten sonra eve gidip gelsen şaşılmayacak derecede yavaş ve umursamazlar. Tam da böyle kafelerin istilasına uğramış Antalya'da çok sevgili(!) akrabanıza bir kahve ısmarlamak neden istemeyesiniz ki.  

4- Dönerciler Çarşısı

Çok acıktınız, öyleyse hemen et/tavuk kokusuna batırılmış dürüm yeme zamanı. “Neden et/tavuk yemiyoruz?” diye sorarsa gizemli, biraz da buruk bir ses tonunda 21. Yüzyıldayız ama hala bu sokakta dolu bir ekmek arasıyla karşılaşılmadı dersiniz. Üzerinize gelmeye çekineceğinden eminiz.

5- UC32

Oldu da “Antalya'ya bir daha gelmek isterim” cümlesini kurdu! Onlarca insanın yaşam mücadelesi verdiği, havasızlıktan buğulanmış camlarında son gününü yaşayan insan psikolojisinin imdat ve itiraf yazılarına rastladığınız minibüs UC32 (!!) de küçük ama zorlu bir yolculuk sevgili akrabanıza farklı bir heyecan olabilir. 

6-Akturpark

Ama kelimesinin öncesinde kurulan cümleler nasıl önemli değilse, insanların aklında da hep gün bitimine yakın yaşananlar kalır. Akşam üzerine doğru vicdanınız sizi sık sık yoklamaya başlar, ki zaten yorulmuş olursunuz. Bu yüzden son saatleri güzel hatırlanır geçirin.Yine de hızlı ve yüksek aletleri denetmek isterseniz kendinizi tutmayın.

 

7- Falezler

Son çare! 

5.1B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!