Bu etkinliğin tarihi geçti. Yaklaşan etkinlikleri gör

Bale | Dance of Epics-Destanların Dansı

Etkinlikler
08 Haziran 2023
21:00

Dance of Epics-Destanların Dansı 8 Haziran'da Antalya Açıkhava'da.

Destanların Dansı, sanatseverleri Karanlıktan Aydınlığa, erenlerden ozanlara, ağıtlardan manilere, zaferlerden destanlara acılardan sevinçlere kısacası Nuh Tufanı’ndan Karabağ Savaşına kadar uzanan esrarengiz bir yolculuğa çıkarıyor.

Dede Korkut’un gözünden, Nuh Tufanı, Nevruz Bayramı (su, ateş, rüzgar, toprak) , Boğaçhan Destanı, Tomris Hatun (Kadın Kaan), Nizami Gencevi ile Mevlana, Leyla ile Mecnun,  Alpaslan, Cevanşir, Çanakkale Destanı, Kafkas İslam Ordusu,  Atatürk ve Haydar Aliyev, Ayrılık, Mehmet Akif Ersoy ile Ahmet Cevat, Hari Bülbül ve nihayet de Karabağ’ın tekrar Türk yurduna kazandırılması konuları büyük bir titizlikle işleniyor.

Muhteşem kostüm ve görselliği, zengin oyuncu ve dansçı kadrosu (Türkiye, Azerbaycan, Rusya, İran, Gürcistan) ile Orta Asya'dan Anadolu’ya kadar uzanan geniş coğrafya halklarının kültürlerini sahneye taşımaktadır.  KARDEŞLİK DESTANI, 6 yıl araştırma ve yaklaşık 2 yıl süren çalışma sonucu 100'den fazla sanatçının katılımı ile sahnelenmiş tiyatral dans gösterisidir. M.Ö. 2000'den günümüze kadar bu coğrafyada yaşayan Anadolu ve Kafkas halklarının birlikte verdikleri amansız mücadeleleri, sevinçleri, kederleri ve kısacası İKİ KARDEŞ HALKIN hayat hikâyeleri görsel sanatlar ile sahnelenmektedir.

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!