Bu etkinliğin tarihi geçti. Yaklaşan etkinlikleri gör

Konser | Selim Bölükbaşı - Symphonic Project

Etkinlikler
19 Kasım 2019
20:30

Türkiye'nin en önemli sanat etkinliklerinden olan "Uluslararası Antalya Piyano Festivali" bu yıl 20. kez dünyaya sesini duyuracak!

"Ailesi Rize, Pazar, Tütüncüler köyünden olan Selim Bölükbaşı, 31.12.1980’de İstanbul’da doğdu. Annesinin bağlama çalmasının da etkisiyle, Müziğe 9 yaşında bağlama ile başladı. İstanbul’da ve büyük şehirlerde doğup yaşayan birçok çocuk gibi biraz da çevresinin etkisi ile 17 yaşına kadar tulum ve kemençe ile pek ilgilenmedi. Dayısının ısrarları ile tulum sazı ile tanışan Bölükbaşı, sanatçıların tabiri ile iyi bir müzik kulağına sahip olması ve hırsı ile kısa bir zamanda kendi kendi çabalarıyla tulum çalmayı öğrendi. Önceleri vokalist olarak, daha sonraları perküsyon ve tulum çalarak Birol Topaloğlu ile 16 yaşında Profesyonel Müzik hayatı başladı. İskoç ''Hevia''(Elektronik Gaydayı ilk çıkaran grup) grubu ile açık hava tiyatrosunda tarihte ilk kez gayda ve tulum düeti yaptı. Tulumun gelişmesi için makamsal ve tonal olarak birçok çalışmaları oldu ve bu çalışmalardan başarılı sonuçlar elde etti.

''Sultan’s of The Dance'' a da çalan Bölükbaşı, 2001 yılında Kazım Koyuncu ile tanıştı ve beraber çalışmaya başladı. Koyuncunun isteği üzerine Kemençe’ye başladı. Oyunculuk denemside ilk kamera önü deneyimini Kanal D TV de yayınlanan ''Gülbeyaz'' dizisinde yaptı. Sinema müzikleri ve Dizi Müzikleri yaptı. Aynı zamanda bir çok albümün Aranjörlüğünü ve enstruman icralarını yaptı. Çeşitli sanatçı ile özellikle Kazım Koyuncu ile birlikte Avrupa ve Amerika’da çok sayıda konserler verdi. 2015 yılında  “Akl-ı Selim” Adı ile Solist olarak ilk solo albümünü poll production etiketi ile çıkarttı. Kendisi aktif olarak bi yandan Volkan Konak orkestrasında kemençe, bağlama, tulum ve ritim icra ederken diğer yandan da Solistliği ile de kendi konserlerini vermektedir. Sahnesinde Karadeniz müziği ağırlıklı olmakla beraber, halk müziği ve arabesk müzik repertuvarı ile sahne yapmaktadır."

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!