Bu etkinliğin tarihi geçti. Yaklaşan etkinlikleri gör

Sergi | Bütünün Parçası / Part Of The Whole (Resim Sergisi)

Etkinlikler
21 Kasım 2019 - 14 Aralık 2019
18:00

Plus Gallery, yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Eserleri yerli ve yabancı birçok seçkin koleksiyona girmiş olan Elif Tutka, ‘Bütünün Parçası’ adını verdiği kişisel sergisini 21 Kasım Perşembe günü saat 18.00’de Plus Gallery'de açıyor.

Antalya’nın en önemli sanat galerilerinin başında gelen Plus Gallery, yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Daha önce bir çok kez önemli sergilere ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan Hakan ve Pınar Külahcı’nın sahibi olduğu Plus Gallery, bu kez Elif Tutka’nın eserlerini sergileyecek.

Tiyatro Oyunu İle Sergilendi

Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanan sanatçı, daha önce karma sergilerde eserleriyle büyük beğeni kazandı. 2018 yılında farklı disiplinleri bir araya getirerek eserlerini “simurg şem-ü pervane” adlı tiyatro oyunu ile beraber sergilediğini belirten Elif Tutka, “Eserlerim yerli ve yabancı birçok seçkin koleksiyona girdi. 21 Kasım Perşembe günü de Antalyalı sanatseverleri Plus Gallery'deki sergi açılışımıza bekliyoruz. Bu arada Plus Gallery sahipleri Pınar ve Hakan külahçı çiftine de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Serginin açılışı 21 Kasım Perşembe günü saat 18:00’de Plus Gallery'deki gerçekleştirilecek.

Elif Tutkan Kimdir?

Elif Tutka 1984 yılında İstanbul’da doğdu, optik kurgularla doğada var olan öğeleri birleştirerek insanoğlunun doğayla olan ilişkisini gerçekçi ve somut bir bakış açısıyla eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, var oluş ve yok oluş kavramlarını insan ve doğanın uzun soluklu ilişkisi üzerinden yorumluyor. Sanat eğitimi Cağaloğlu Anadolu moda tasarımı lisesinde başladı. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümünden mezun olan Tutka, 2015 yılına kadar Ekrem Yalçındağ Atölyesinde sanatçı asistanı olarak görev aldı. Sanatçı çalışmalarını İstanbul’da ki atölyesinde devam ettiriyor. Elif Tutka 1984 yılında İstanbul’da doğdu, optik kurgularla doğada var olan ögeleri birleştirerek insanoğlunun doğayla olan ilişkisini gerçekçi ve somut bir bakış açısıyla eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, var oluş ve yok oluş kavramlarını insan ve doğanın uzun soluklu ilişkisi üzerinden yorumluyor. Sanat eğitimi Cağaloğlu Anadolu moda tasarımı lisesinde başladı. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümünden mezun olan Tutka, 2015 yılına kadar Ekrem Yalçındağ Atölyesinde sanatçı asistanı olarak görev aldı.   Sanatçının Sevil Dolmacı Art Consultancy ’de gerçekleştirdiği ilk kişisel sergisi ‘Müdahil’in yanı sıra bir çok karma sergide yer aldı yanı 9 ünlü oyuncuyla işbirliği içinde ( Deniz, Demet Özdemir, Seda Güven, Öznur Serçeler, Açelya Topaloğlu, Zeynep Çamcı, Ceyda Ateş, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer) tegv için bir enstalasyon gerçekleştirdi. Sanatçı 2018 yılında farklı disiplinleri bir araya getirerek eserlerini “simurg şem-ü pervane” adlı tiyatro oyunu ile beraber sergiledi. Sanatçının eserleri yerli ve yabancı birçok seçkin koleksiyona girmiş bulunmakta . Çalışmalarını İstanbul’da ki atölyesinde devam ettirmektedir.

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!