Antalya'da Yağmurlu Havalarda Yapabileceğiniz 7 Şey

Galeri10 Ocak 2019

Yılın 300 günü güneşli olan Antalya’nın bu sene yağmurları dinmek bilmiyor. Sıcak sevenlerin memleketi Antalya’da ister istemez herkes bu havada eve kapanmaya başladı. Aniden bastıran yağmurlar yüzünden canınız sıkılmasın, moraliniz bozulmasın. Biz size yağmurlu havada yapabileceklerinizi listeledik. Denemek size kalmış.

1- Kaleiçi

Okuduğunuz anda yağmurda Kaleiçi mi? Dediğinizi duyar gibiyiz ama evet Antalya’nın tarih dolu sokaklarını usulca keşfe çıkabilirsiniz. Yorulduğunuz anda da sizi misafir edecek birçok güzel mekan var.

2- Kahve ve Kitap

Son dönemlerde dizi dizi açılan hepsi bir birinden keyifli butik kahvecileri ziyaret edebilir kahvenizden keyifle yudumlarken kitabınızı okuyabilirsiniz.

Favori kahvecilerimizi görmek için buraya tıklayınız.

3- Yürüyüş

Giyin yağmurluklarınızı takın kulaklıklarınızı ve Konyaaltı sahilde Akdeniz’in eşsiz manzarası size eşlik ederken yürüyüşe çıkın. Eminiz tüm yorgunluğunuzu alacaktır bu yürüyüş.

4- Alışveriş

Güneşli havaları pek harcamak istemeyiz kapalı alanlarda ama yağmurlar başladı mı evde duramayan ama ev hasreti çekenlere önerimizdir IKEA  bir ev için aradığınız her şey ve daha fazlasını bulabilir, hazırlanmış farklı konseptteki evlerden ilham alabilirsiniz.

5- Etkinlikler

Antalya’da her hafta katılabileceğiniz onlarca etkinlik düzenleniyor ama bizim size önerimiz Antalya Şehir Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu oyunlarıdır. Bir birinden keyifli tiyatro oyunları sizleri bekliyor.

Şehirdeki tüm etkinlerden haberdar olmak için buraya tıklayınız. 

6- Netflix

Bu önerimiz evim evim diyenler için Antalya’nın bitmek bilmeyen yağmurları ve yağmurlu havalarda dışarda olmayı sevmeyenlerin  kurtarıcısıdır Netfilx. Demleyin çayınızı, kahvenizi keyifle film ve dizi günü yapın. 

Bizim önereceğimiz 3 dizi You, Blacklist, Sabrina.

Film önerimiz ise Bird Box.

7- Keşfet

Yağmurlu havanın tadı başka nasıl çıkar demeyin demleyin çayınızı kahvenizi ve keşfetmek için çıkın yola. Antalya’da hiç görmediğiniz bir rota belirleyin ve oraya doğru yola çıkın. Eminiz efsaneleriyle, olağan üstü mimarisiyle sizi büyüleyecek tarihi yapıları keşfedeceksiniz.

Antalya’nın keşfedilmeyi bekleyen antik kentleri ile ilgili bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.  

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!