Hemen Valizinizi Toplayıp Antalya’ya Gelmeniz İçin 7 Sebep

Galeri09 Mayıs 2019
4.9B OKUNMA
Paylaş

9 ay tatil yapabileceğiniz bir iklime sahip Antalya. Kültür-sanat etkinlikleri, tarihi ve doğası ile sizi büyüleyecek bir şehir Antalya. İşte yılın hangi döneminde olursanız olun Antalya’ya gelmeniz için 7 neden.

1- Denizi

Ünlü Mavi Bayraklı plajları uzayıp giden sahili ile Akdeniz sularının keyfini çıkarabileceğiniz bir şehir Antalya. Mavi tura çıkabilir, şehrin her lokasyonundan denize girebilir, Akdeniz fokları ve caretta carettaları görebilirsiniz.

2- Tarihi

Antalya'nın binlerce yıllık tarihini keşfetmeye, Kaleiçi’nden başlayabilirsiniz. Aspendos, Side, Perge, Patara Antik Kentleri, Likya yolu, size tarihin içinde yüzme imkanı sağlayan eşsiz Kekova. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehir sizi büyüleyecek. 

3- Kültür Sanat Etkinlikleri

Uluslararası Antalya Film Festivali, Piyano Festivali, Opera ve Bale Festivali ve dahası. Dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini izleyip dinleyebileceğiniz festivallerle dolu Antalya.
Antalya Kültür Sanat ise tarihe damgasını vurmuş sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Buraya tıklayarak şehirdeki kültür-sanat etkinliklerini takip edebilirsiniz. 

4- Yaylaları

Dört mevsimin bir arada yaşandığı Antalya'nın sahilleri kadar yayları da görülmeye değer. Temiz havası ve huzur dolu ortamında dinlenebilirsiniz. 
Buraya tıklayarak Antalya'nın Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Yaylasını görebilirsiniz. 

5- Doğası

İklimi bu kadar güzel olan bir şehrin doğasın da eşsiz güzellikte oluyor. Milli parkları, kamp yapabileceğiniz alanları, şelaleleri, falezleri ve sahil boyunca uzanan turunçgiller ağaçları ile eşini bulamayacağınız doğasına hayran bıraktırıyor. 

6- Akdeniz Mutfağı

Binlerce yıllık Akdeniz kültürü ile harmanlanmış Türkmen kültürlerinin karışımı lezzetler. Piyazı, tarhana çorbası, mezeleri, kabak tatlısı ve daha sayamayacağımız onlarca yöresel lezzeti ile sizi tadına doyamayacağınız bir gastronomi yolculuğuna çıkarıyor . 

7- İklimi

Evet bazen çok sıcak oluyor ama çok soğuk olmasından iyidir. Sıcak havalar sayesinde yılın neredeyse 8-9 ayı denize girebiliyorsunuz. Özellikle mart-nisan ve eylül-ekim aylarında daha bir yaşanılası şehir haline geliyor Antalya. 

4.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!